Moussa Dembele skomentował medialne doniesienia w sprawie transferu

Zimowe okno transferowe nie dostarcza kibicom tylu emocji, jak letnia wersja. Topowi zawodnicy nie chcą w środku sezonu zmieniać otoczenia. W szczególności, że wielkimi krokami zbliża się Euro 2020. Dlatego też, jednym z głośniejszych nazwisk w kontekście możliwej przeprowadzki był Moussa Dembele. Jak informowały media, francuskiego napastnika w swoich ekipach chciały takie drużyny jak Chelsea czy Manchester United. Gracz Lyonu postanowił skomentować doniesienia.

Patrząc na dotychczasową karierę Dembele, wszystko 23-latek realizuje zgodnie z pewnym schematem. Po grze w Championship, snajper przeniósł się do ligi szkockiej, podpisując kontrakt z Celtkiem. Występy Moussy w jednym z najlepszych zespołów w kraju obserwowali skauci z całego świata. Snajper zaliczył bardzo dobry sezon 2016/2017, zdobywając 17 goli w 29 ligowych potyczkach.

Choć kampania 2017/2018 była w wykonaniu Dembele nieco grosza, Moussa wzbudził zainteresowanie Lyonu. Francuska ekipa sprowadziła zawodnika za 22 miliony euro. Transfer okazał się dla drużyny z Ligue 1 strzałem w dziesiątkę. Debiutanckie rozgrywki 23-latek zakończył z 15 trafieniami i 5 asystami w 33 ligowych meczach.

Patrząc na popisy Dembele w tym sezonie, napastnik ma szansę poprawić swój wynik. Już teraz Moussa zgromadził na swoim koncie 11 goli w Ligue 1. Taki wynik zaimponował przedstawicielom Chelsea czy Manchesteru United. Oba kluby wyrażały chęć kupna gracza już w zimowym oknie transferowym.

Żadna transakcja nie dojdzie jednak do skutku. Na temat swojej przyszłości wypowiedział się sam bohater – Jestem zawodnikiem Lyonu i tak zostanie do końca sezonu. Nie sądzę, by coś wydarzyło się tej zimy. Mówi się wiele w mediach. Osobiście ignoruję spekulacje i skupiam się na boiskowych wydarzeniach.

 

Komentarze

komentarzy