„Możesz kupić Ronaldo, Ramosa i Messiego, ale czy to coś da?” – Rooney podpowiada United nową politykę transferową

Wayne Rooney
Wayne Rooney

Manchester United od odejścia Sir Alexa Fergusona nie może nawet zbliżyć się do walki o ligowy tytuł. Przez ten czas władze drużyny zatrudnili już czwartego menedżera, a w klubie nie brakowało także gwiazd najwyższej klasy. Takie zarządzanie klubem nie przyniosło jednak efektów i dziś Ole Gunnar Solskajer rozpoczyna budowę autorskiego zespołu niemalże od zera.

Klub z Old Trafford dokonał już pierwszego wzmocnienia w letnim oknie transferowym. Został nim Daniel James, który trafił ze Swansea za 15 milionów funtów. Według Wayne’a Rooney’a, właśnie w takich piłkarzy powinien inwestować Manchester United w najbliższej przyszłości.

– Dla Ole najważniejszą rzeczą jest zbudowanie drużyny. Nie sądzę, aby transfery jednego lub dwóch graczy za ponad 100 milionów funtów naprawdę pomogły drużynie i graczom, którzy już tam są. Myślę, że powinni spróbować zakupić pięciu lub sześciu graczy z potencjałem.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

– Wydajesz 30 czy 40 milionów funtów i zwyczajnie starasz się następnie rozwinąć takiego piłkarza, co również zapewni ci zbudowanie ekipy wokół kilku nowych graczy oraz tych, którzy już tam są. To oczywiste, że możesz dokonać transferu Ronaldo, Sergio Ramosa, Messiego czy na przykład Bale’a, ale to będzie wydatek rzędu kilkuset milionów funtów. Co dostaniesz w zamian? Kilka lat gry, a potem te pieniądze znikną.

Najskuteczniejszy strzelec w historii United jest przekonany, ze fani „Czerwonych Diabłów” muszą wykazać cierpliwość do obecnej drużyny, która znajduje się w fazie przejściowej.

– Myślę, że klub powinien przejść przebudowę z młodszymi graczami. Jednak oni musza już prezentować pewną jakość i pozwolić menedżerowi, aby ich rozwijał. Fani Man United zrozumieją, że prawdopodobnie ich drużyna nie będzie walczyć o Premier League w przyszłym roku – zakończył Rooney.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy