Możliwość pięciu zmian także podczas sezonu 2020/2021?!

Intensywny finisz sezonu skłonił do wprowadzenia kilku nowych przepisów. Jednym z nich jest możliwość przeprowadzenia pięciu zmian w trakcie spotkania. Wiele europejskich lig skorzystało z tej opcji. Niewykluczone, że taka zasada będzie obowiązywać także podczas kampanii 2020/2021. IFAB rozważa tę kwestię.

Korekta w kontekście liczby zmian jest całkowicie zrozumiała. Napięty terminarz powoduje, iż zawodnicy muszą zmierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością, która może w pewien sposób wpłynąć na ich zdrowie i dyspozycje.

W związku z tym, wykonano ukłon nie tylko w kierunku piłkarzy, ale również szkoleniowców. Większość federacji skorzystała z możliwości wprowadzenia zmian do swoich lig. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż to rozwiązanie pozostanie na kolejny sezon.

Pięć zmian w kolejnej kampanii?

Według informacji „The Athletic”, IFAB, czyli Międzynarodowa Rada Piłkarska zastanawia się nad tym, czy nie pozostawić tego przepisu także na kolejny sezon. Jak wiadomo, przedłużająca się kampania 2019/2020 wpływa w pewien sposób na kolejne rozgrywki.

W związku z tym, całkiem zrozumiałym rozwiązaniem wydaje się pozostawienie opcji pięciu zmian do zakończenia przyszłej kampanii.

Są przeciwnicy

Opcja większej liczby zmian ma swoich zwolenników, ale również przeciwników. Niektórzy twierdzą, iż to rozwiązanie faworyzuje lepsze zespoły, które mają szerszą kadrę. Z pewnością w rękach poszczególnych federacji pozostanie decyzja, czy nowe reguły będą obowiązywać w kolejnym sezonie.

Komentarze

komentarzy