Na boiska Premier League powraca prostota

Stadion Leicester

Niejednokrotnie kibice angielskiej piłki fascynowali się wzorami, jakie kluby tworzyły na własnych boiskach. Od przyszłego sezonu nadchodzą w tej kwestii poważne zmiany. 

Podczas meczów Premier League na niektórych murawach mogliśmy zaobserwować nietypowe wzory. Pomysły klubów były naprawdę różne. Dla przykładu, Leicester City na środku swojego boiska stworzyło swój herb.

Również „Święci” często słynęli z nietypowej murawy na swoim stadionie. Zarówno Southampton, jak i Leicester muszą z takiej kreatywności zrezygnować. Władze angielskiej ligi zdecydowały, że od przyszłego sezonu każda murawa musi wyglądać identycznie. Na boiskach znów pojawią się tradycyjne, białe linie poziome.

Decyzja spowodowana jest również przepisami, które obowiązują w rozgrywkach UEFA. Angielska federacja dostosowała tym samym swoje wymagania do europejskich standardów.

Taki obrót spraw ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy śmiało uważają, że nowe przepisy hamują w pewien sposób kreatywność osób, które zajmują się murawą. Tak naprawdę oryginalne wzory nikomu nie przeszkadzały, a dzięki takim rozwiązaniom kibice mogli zobaczyć coś nietypowego.

Jest również garstka osób, która twierdzi, że przesadzone wzory wręcz przeszkadzały podczas oglądania spotkań i jednolitość na boiskach dobrze wpłynie na obserwację meczu.

Trudno dogodzić każdemu. Jedno jest pewne – najbardziej po zmianie przepisów będą ubolewać greenkeeperzy Leicester, którzy podczas przygotowywania murawy mieli okazję pokazać całemu futbolowemu światu swoje możliwości.

Zarejestruj się w Totolotku. Damy Ci 500 zł bonusu od depozytu i 20 zł na darmowy zakład

Komentarze

komentarzy