Na co warto zerknąć w tegoroczne święta? Podsuwamy piłkarskie propozycje

Podczas tegorocznych świąt Wielkanocnych z pewnością zabraknie nam futbolu. Na piłkarskim detoksie z pomocą przychodzą nam jednak serwisy streamingowe, które w ostatnim czasie zapewniają sympatykom piłki nożnej świetną rozrywkę. Na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę podczas tego okresu? Specjalnie dla was podsuwamy kilka świeżych kandydatur. 

Przede wszystkim postaramy się opisać w miarę nowe produkcje, które zostały opublikowane w 2020 roku. Zdajemy sobie sprawę, że te starsze zostały przez was dawno zaliczone.

Netflix: Angielska Gra

Rozpoczynamy od sześcioodcinkowego serialu opublikowanego na platformie Netflix przeszło dwa tygodnie temu. O czym konkretnie opowiada ta produkcja? Przede wszystkim o zmaganiach w kolebce futbolu. Poznajemy tak naprawdę początki Pucharu Anglii i rywalizację pomiędzy Darwen i Blackburn Rovers. Serial jest poniekąd oparty o zdarzenia historyczne, dlatego zobaczymy między innymi Fergusa Sutera, choć po obejrzeniu wszystkich odcinków zachęcamy, aby głębiej zapoznać się z historią tego zawodnika i wychwycić z niej pewne rozbieżności. Opowieść o barierze klasowej oraz popularyzacji tego sportu. Być może futbol tam nie stoi na pierwszym miejscu (a powinien), ale to nadal godny polecenia tytuł.

Ocena na Filmweb: 7,6/10

HBO GO: Diego

Historia Diego Maradony pojawiła się w kinach już w zeszłym roku jeszcze przed wakacjami. Wielu piłkarskich freaków z pewnością do tego czasu zdążyła połknąć ten tytuł, ale na pewno istnieje grupa osób, która nadal tego nie zrobiła. Zdradzamy jednak, że warto poświęcić ledwo ponad dwie godziny. Opowieść o Argentyńczyku, ubarwiona jego głosem i przede wszystkim nagraniami z lat 90-tych. Ówczesne materiały to największy atut tego filmu. Poznajemy oryginalne przebitki z sukcesów i upadków byłego zawodnika. Mimo, że wiemy jak jego pomnik legnie w gruzach, zapewne nie raz będziecie zaskoczeni pewnymi wydarzeniami w trakcie seansu.

Ocena na Filmweb: 7,5/10

Z kolei Netflix oferuje składającą się z siedmiu odcinków produkcję „Maradona w Meksyku”. Jednak najpierw zalecamy z zapoznaniem się z powyższym filmem.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Netflix: Sunderland aż po grób, sezon drugi

Drugi sezon o sześciokrotnym mistrzu Anglii, który po spadku z Premier League notuje coraz większy regres. Kolejna część rozpoczyna się po przejęciu klubu przez Stewarda Donalda. Anglik próbuje przynieść drużynie dawny blask. O to będzie jednak trudno. Z pewnością nie jest to historia zakończona happy-endem, ale zdradza wiele zakulisowych informacji na temat funkcjonowania zespołu w głębokim kryzysie. Jeśli połknęliście pierwszy sezon, to ten drugi oznaczcie jako must watch.

Ocena na Filmweb: 8/10

Netflix: Bad Boy

Nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy polecać film Patryka Vegi. Jednak trzeba przyznać, że Bad Boy zwyczajnie się broni. Oczywiście reżyser pokazuje w nim wiele stereotypów, gra często na najniższych emocjach widzów, ale przy tym wychodzi zwyczajnie poprawna historia. Od środy dostępny na Netfliksie i sądzimy, że warto pochylić się nad tym tytułem. Na czym przede wszystkim opiera się fabuła? Głównie poznajemy historię dwóch braciach. Jeden z nich pełni rolę policjanta, zaś drugi prowadzi przestępczy styl życia. Brzmi niemalże jak Vinci i poniekąd coś w tym jest. Jednak Paweł (w tej roli Antek Królikowski) zamiast planu zwinięcia najcenniejszego obrazu w historii sztuki, związał się ze środowiskiem pseudokibiców i minuta po minucie wspina się po drabince w gangsterskiej hierarchii. Dużo przemocy, krwi i wulgaryzmów.

Więcej o tym filmie w naszej recenzji TUTAJ.

Ocena na Filmweb: 5,2/10

Netflix: Ultras

Kultura kibicowska (przede wszystkim ultrasów) to fantastyczny temat na film. Wykorzystywało to w przeszłości już wielu twórców, dlatego nie dziwimy się, że po raz kolejny ten problem został poruszony. Tym razem zrobił to Netflix opowiadając historię o włoskich pseudokibicach.Poniekąd brakuje tu nieco futbolu na piłkarskich boiskach – oprócz kilku początkowych wstawek. Jest za to przemoc i kierowanie się przez bohaterów typowymi zasadami pseudokibiców. Raczej nie jest to najlepszy film familijny, który można zobaczyć z całą rodziną przy świątecznym stole.

Ocena na Filmweb: 5,7/10

YouTube: Niekochani

Czas na polską produkcję Filipa Adamusa i Adriana Dudę . Do tej pory na łamach kanału „Łączy nas piłka” pojawiły się trzy odcinki zdradzające kulisy z życia reprezentacji Polski. Przebitki z szatni, analizy taktyczne Jerzego Brzęczka i rozmowy między piłkarzami w przerwie i po meczach. To wszystko ubarwione w wypowiedzi zawodnikach. Po prostu dobre kino i możemy jedynie żałować, że przed nami ostatni odcinek tej serii.

Amazon Prime: All or Nothing – Brazil National Team

Kolejna część serii „All or Nothing”, która zyskała przychylność widzów głównie po historii z Manchesterem City. Tym razem twórcy zabierają nas w podróż do Brazylii, w której to rozgrywana jest Copa America 2019. „Canarinhos” marzą o pierwszym tytule w tym turnieju od 2007 roku. Produkcja składająca się z pięciu odcinków wiedzie nas od początku fazy grupowej aż do finału rozgrywek na Marakanie. W naszym kraju – zapewne ze względu na brak polskich napisów – nieco zepchnięty w cień.

Ocena na Filmweb: 7,3/10

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Komentarze

komentarzy