Nadawca telewizyjny beIN Sport apeluje do Premier League o zablokowanie sprzedaży Newcastle!

Coraz więcej źródeł informuje o nowym właścicielu Newcastle. Ma nim zostać Mohammad bin Salman, saudyjski następca tronu. Taka zmiana z pewnością wpłynie na pozycję „Srok” w angielskim futbolu. Szejk zamierza zainwestować w klub ogromne pieniądze. Przełoży się to na wielkie transfery, które już są hucznie zapowiadane. Najpierw jednak, transakcja sprzedaży zespołu musi dojść do skutku. Temu sprzeciwia się nadawca telewizyjny beIN Sport.

Katarska firma jest największym partnerem zagranicznym Premier League. Opinia przedstawicieli beIN Sport jest zatem dość kluczowa dla wszystkich drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Według ostatnich doniesień, nadawca telewizyjny może sporo namieszać w kwestii sprzedaży Newcastle. Firma skierowała bowiem pisma do klubów oraz szefa Premier League w kontekście potencjalnego nowego właściciela „Srok”. W liście Al-Obaidly, dyrektor beIN Sport oskarża rząd Arabii Saudyjskiej o brak odpowiedniej reakcji w sprawie kradzieży praw telewizyjnych do ligi angielskiej. Przez trzy lata w tym kraju swobodnie działały usługi pirackie beoutQ.

Partner Premier League dał zatem do zrozumienia, iż w trakcie realizacji transakcji, liga powinna tę kwestię brać pod uwagę. Newcastle ma zostać wykupione przez Mohammada bin Salmana za około 300 milionów funtów.

Komentarze

komentarzy