Nadchodzi mała rewolucja w przepisach gry w piłkę? Możliwe, że niedługo będziemy liczyć też faule

merk

Jaki jest najlepszy sposób na odebranie najlepszym piłkarzom świata ochoty do gry w piłkę? Oczywiście popełnienie faulu na nich. Świetnie, kiedy przewinienie nastąpi daleko od własnej bramki, gdyż ryzyko stracenia gola jest wtedy bardzo małe. Tak sytuacja wygląda obecnie, ale niewykluczone, że wkrótce faulowanie Ronaldo, Messiego czy Aubameyanga nie będzie już tak bezkarne.

Wyżej wymienieni zawodnicy są dla większości obrońców nie do upilnowania, dlatego też powinni być bardziej chronieni przez sędziów – tak przynajmniej uważa były niemiecki arbiter, Markus Merk. Odnajdujący się aktualnie w roli eksperta telewizyjnego, rozjemca m.in. spotkania półfinałowego Euro 2000 pomiędzy Włochami a Holandią stwierdził, że najlepszym sposobem na odebranie defensorom możliwości częstego faulowania graczy ofensywnych byłoby wprowadzenie przepisu podobnego do tego, który od lat stosowany jest w koszykówce.

Pan Merk postuluje wprowadzenie limitu przewinień podczas meczu, po przekroczeniu którego każda drużyna byłaby karana rzutem wolnym z odległości 16 metrów od własnej bramki, czyli miejsca, gdzie swój początek ma pole karne. Emerytowany sędzia przeanalizował wiele spotkań piłkarskich i doszedł do wniosku, że średnio w jednym spotkaniu piłkarze popełniają 36 fauli. Dzieląc tę liczbę na dwie drużyny przypada po 18 przewinień, dlatego zdaniem Merka limit powinien wynosić 20 nieprzepisowych zagrań, a każde kolejne byłoby już karane rzutem wolnym z linii 16. metra.

Zdanie byłego sędziego podzielają m.in. trener Borussii Dortmund, Thomas Tuchel oraz dziennikarka „Bildu”, Jessica Kastrop. Czy zatem już wkrótce koncept Merka wejdzie w życie?

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy