Nadmiar defensorów w Arsenalu. William Saliba zostanie wypożyczony?

W trakcie letniego okna transferowego Arsenal skupił się na wzmocnieniu środka defensywy. Jak wiadomo, londyński klub sprowadził Gabriela z Lille. Dodatkowo „Kanonierzy” przedłużyli kontrakt z Luizem, a także zrealizowani definitywny transfer Pablo Mariego z Flamengo. Tym samym Arsenal ma nadmiar środkowych obrońców. Taki stan rzeczy może sprawić, iż na wypożyczenie uda się William Saliba. 

Francuski gracz został wykupiony z Saint-Etienne za 30 milionów euro w 2019 roku. Kluby doszły wtedy do porozumienia w sprawie wypożyczenia gracza na kampanię 2019/2020 do Saint-Etienne. Tym samym, Saliba niedawno dołączył do angielskiego zespołu. Do tej pory 19-latek nie zanotował debiutu w oficjalnym meczu „Kanonierów”. William dwukrotnie pojawił się na ławce rezerwowych.

William Saliba trafi na wypożyczenie?

Zaskakujące doniesienia dotarły z Francji w sprawie przyszłości defensora. Jak informuje Simone Rovera z Telefoot, Saliba może trafić na wypożyczenie do Rennes. Początkowo londyński zespół chciał pożegnać się z Sokratisem, jednakże sprawa związana z przeprowadzką Greka stanęła w martwym punkcie.

Arsenal ma w swojej kadrze zbyt dużą liczbę środkowych obrońców. Tym samym, wypożyczenie Saliby może okazać się całkiem rozsądnym rozwiązaniem. W szczególności, że według RMC, zainteresowanie 19-latkiem wykazują angielskie oraz niemieckie ekipy.