Najlepsze piłkarskie tweety 17.04-20.04

1. Wyniki ankiety przytoczone przez Piotra Koźmińskiego pokazują dobitnie, jak wielkie wrażenie na obserwatorach wywarła gra FC Porto w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Champions League z Bayernem. Zanim rozegrano pierwsze spotkania, portugalskiemu zespołowi nie dawano więcej niż 5% szans!

1

2. Abstrahując od samej akcji, która jest oczywiście zwykłym żartem, warto się zastanowić, czy wyplenienie wulgaryzmów ze stadionów jest w ogóle możliwe. Najzagorzalsi fani twierdzą, że to fundamentalny element…kultury kibicowskiej.

2

3. To nie fake. Obaj piłkarze istnieją naprawdę i rywalizują na niezłym poziomie w Brazylii. Zmiana uchwycona w kadrze została przeprowadzona przez trenera Atlético Goianiense.

3

4. Były piłkarz m.in. Legii Warszawa czy Ruchu Chorzów został prezesem Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Czy ,,Nędza” w pełni poświęci się prezesowaniu? Może pójdzie drogą Jacka Bednarza?

4

5. Stan murawy w Bielsku-Białej wołał w piątek o pomstę do nieba. Patryk Tuszyński nigdy nie ukrywał, że lubi i potrafi pomagać w gospodarstwie, dlatego ściągając napastnika Jagiellonii do Podbeskidzia, działacze upiekliby być może dwie pieczenie na jednym ogniu.

5

6. Lista wpadek Słowaka wydłuża się w zastraszającym tempie. W takich okolicznościach nie trudno o kolejne powody do kpin, ale musimy przyznać, że akurat jaskrawe bluzy zakładane przez Richarda Zajaca słabo komponują się z resztą stroju 🙂

6

7. Przewaga Manchesteru United nad Chelsea w posiadaniu piłki podczas sobotniego spotkania była przygniatająca, jednak to już nie pierwszy raz, gdy taka statystyka ma niewiele wspólnego z końcowym rezultatem. Pamiętacie starcie Celticu z Barceloną?

7

8. Są tacy piłkarze, którzy szczególnie upodobali sobie strzelanie jednemu klubowi. Tomas Jirsak regularnie gnębił kiedyś Ruch Chorzów i rozgrywał przeciwko ,,Niebieskim” najlepsze spotkania w Wiśle. Podobnie czynił Przemysław Trytko, który w ubiegłym sezonie niemiłosiernie karcił Jagiellonię strzelając dla Korony.

8

9. Piotr Celeban trafia do siatki rywali częściej niż w co dziesiątym spotkaniu. To niesamowita statystyka doprowadzająca do depresji kilku ekstraklasowych zawodników mieniących się snajperami.

9

10. Normalny czy nienormalny, fakty są takie, że to jeden z nielicznych spikerów kojarzonych z nazwiska. Kilka pomniejszych afer z jego udziałem miało już miejsce. Uważacie, że Wojciech Hadaj powinien zareagować na obelgi kibiców pod adresem Radosława Osucha?

10

11. Nie wyobrażam sobie, by w kolejnym sezonie derby Mediolanu znów były starciem ligowych średniaków. Serie A nie jest już tak mocną ligą, atrakcyjną dla najlepszych piłkarzy, lecz Mediolan zasługuje na to, aby starcia przy San Siro znów elektryzowały całą Europę.

11

12. Nie oceniając umiejętności typowo bramkarskich Filipa Kurto, zastanawia nas to, jak mocną psychikę musi mieć ten chłopak. Od trzech sezonów regularnie przyjmuje bagaż bramek w niemal każdym meczu swojego zespołu, a mimo to zdaje się harmonijnie rozwijać, o czym świadczy co raz mniejsza liczba wpadek i wyróżnienie w jednym z holenderskich magazynów. Cały artykuł o Filipie przeczytacie TUTAJ

12

13. Jeśli takie zdanie o czołowej drużynie Ekstraklasy ma jeden z piłkarzy, którzy miał przyjemność zbadać ich umiejętności na gruncie, to nie wróżymy Lechitom powodzenia w europejskich pucharach, do których prawdopodobnie się zakwalifikują.

13

14. Wyczuwamy, że lada dzień Internet wypełni się porównaniami zachowań władz Wisły względem Marko Jovanovicia, a Jagiellonii i Marka Wasiluka. Tak czy siak, w tym konkretnym przypadku włodarze Jagiellonii zachowali się odpowiednio. Przynajmniej częściowo ociepla to wizerunek klubu po ostatnich wydarzeniach z Mateuszem Piątkowskim.

14

15. Z taką grą naprawdę są spore szanse na nawiązanie równorzędnej walki z pół-amatorami z Islandii lub Nomme Kalju…

15

Komentarze

komentarzy