Najlepszy piłkarz Championship szaleje w Premier League. Genialny start Pukkiego!

Często zdarza się, że piłkarze, którzy prezentowali niesamowitą grę w Championship znikają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Takie obawy mógł mieć także Teemu Pukki. Fin został najlepszym strzelcem ubiegłego sezonu. Start 29-latka w Premier League jest imponujący!

Zespół Norwich tuż przed startem sezonu skazywano na porażkę. Beniaminek nie dokonał wielu wzmocnień, czego idealnym dowodem jest suma wydana na transfery. „Kanarki” zapłaciły za swoje transfery nieco ponad 4 miliony euro. Zdecydowaną większość tych pieniędzy przeznaczono na wypożyczenie Ralfa Faehrmanna z Schalke.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Pieniądze jednak nie grają. Udowodnili to piłkarze Norwich już podczas pierwszej kolejki, gdy rywalizowali z Liverpoolem. Co prawda beniaminek Premier League zaliczył fatalną pierwszą połowę, tracąc aż cztery bramki przez 45 minut. Druga część spotkania napawała jednak optymizmem, czego dowodem było trafienie nikogo innego, jak Pukkiego.

Trudno jednak wyciągać poważniejsze wnioski z meczu przeciwko triumfatorowi Ligi Mistrzów. Prawdziwym testem na Norwich była sobotnia rywalizacja z Newcastle. Piłkarze Daniela Farke’a spisali się bardzo dobrze. Oczywiście największe słowa uznania trzeba skierować do napastnika zespołu.

Teemu Pukki zaliczył bowiem w tym spotkaniu hattricka. Fiński zawodnik trzykrotnie pokonał Dubravkę, zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Co ważne, zespół Norwich prezentował się na murawie znacznie lepiej niż „Sroki”. Piłkarze Farke’a przeważali przez cały mecz, kreując także większą liczbę sytuacji.

Ze startu sezonu może być oczywiście zadowolony sam Pukki. Cztery gole po dwóch meczach gwarantują 29-latkowi pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. O powtórzenie wyniku z Championship z pewnością będzie trudno (29 strzelonych goli w zeszłym sezonie), jednakże Teemu dał jasny sygnał, iż do siatki Premier League trafi jeszcze nie raz.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy