„Najstarszy” zawodnik Chelsea ma dość. „Mój czas tutaj się skończył”

Frank Lampard

Chelsea od wielu lat rozsyła wielu piłkarzy po całej Europie. W ostatnim czasie część z nich jednak zniechęciła się do takich rozwiązań i ma zamiar w końcu przestać być zakładnikami londyńskiego klubu. Tym razem przyszła pora na Lucasa Piazona.

Brazylijczyk, biorąc pod uwagę lata „gry” dla ekipy ze Stamford Bridge, ma za sobą najdłuższy staż w Chelsea ze wszystkich piłkarzy. Mimo to jego pobyt w Londynie możemy nazwać jedynie wirtualnym, ponieważ pomocnik większość czasu spędził na nieudanych wypożyczeniach. Tego lata Piazon także trafił do innego zespołu, uprzednio podpisując nowy kontrakt z „The Blues”.

Jest to już siódme wypożyczenie Lucasa od 2011 roku. Po przenosinach do Rio Ave piłkarz ma już jednak dość takiego traktowania:

– Mój czas w Chelsea się skończył. Mam 25 lat i kilka razy byłem już wypożyczony. Jestem w tym klubie od 2011 roku i byłem wypożyczany po całej Europie. Mam dość takiego traktowania i potrzebuje miejsca, w którym mogę czuć się jak w domu. Chcę wiedzieć, że po sezonie wrócę do tego samego zespołu.

Chelsea oczywiście wraz z wypożyczeniem do 2021 roku, zabezpieczyła się przed utratą swojego gracza za pomocą nowej umowy. Czy udany czas w Portugalii pozwoli mu w końcu wyrwać się z sideł macierzystego klubu?

– Miewałem dobre sezony na wypożyczeniu, ale wracałem i wkrótce czekało mnie to samo. Przychodzi czas w twojej karierze, kiedy to nie ma już sensu. Nie mogę po prostu winić Chelsea, ponieważ to wszystko akceptowałem. Ale oczywiście przyszedł czas, kiedy pomyślałem, że ponowne wypożyczenie nie będzie już konieczne.

Łącznie przez 8 lat Piazon rozegrał zaledwie 3 spotkania dla pierwszej drużyny Chelsea.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy