Najwyższe zwycięstwa w Premier League. Manchester City w czołówce po dwóch stronach barykady

Sobotnie spotkania Premier League upłynęły przede wszystkim pod znakiem fantastycznego występu podopiecznych Pepa Guardioli. Manchester City rozbił przeżywający kryzys Watford aż 8:0, zapisując się przy tym w historii EPL. Po raz drugi…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

„Obywatele” już po 18 minutach prowadzili 5:0, jednak taki stan rzeczy nie sprawił, że postanowili odpuścić. Jak po meczu mówił trener mistrza Anglii, gra się dla kibiców, a odpuszczenie w drugiej połowie tylko ze względu na wysokie prowadzenie byłoby brakiem szacunku wobec nich.

Okazuje się, że wspomniane 8:0 to jedna z najwyższych wygranych w całej historii Premier League. Zastanawiacie się, jak wygląda czołowa dziesiątka?

 

Tylko raz zdarzyło się, by jakaś drużyna wygrała różnicą dziewięciu bramek i był nią Manchester United w 1995 roku. Tyle samo strzelił Tottenham niemal dokładnie 10 lat temu, jednak w meczu z Wigan dał sobie wbić bramkę honorową (o ile można o niej mówić przy takim wyniku). Manchester City znalazł się tuż za nimi, wyrównując przy okazji wynik trzech innych spotkań, które miały miejsce w ostatnich 20 latach.

Co ciekawe, „Citizens” w końcu dołączyli do tego zestawienia w roli, która jest dla nich korzystna. W maju 2008 roku, tuż przed przejęciem klubu przez szejków, Manchester City przegrał z Middlesbrough aż… 8:1. Dzięki temu jest obecnie jedynym klubem pierwszej dziesiątki najwyższych wyników, który znalazł się w niej zarówno ze zwycięstwem, jak i porażką. Zadziwiające, ile może zmienić się w piłce w nieco ponad 10 lat…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy