Napastnik Celty Vigo skazany na cztery lata więzienia za napaść seksualną

26-letni piłkarz Celty Vigo – Santi Mina usłyszał karę za przestępstwo z 2017 roku. Hiszpana oskarżono o napaść na tle seksualnym. Sąd uznał, że Santi Mina jest winny, więc otrzymał karę w postaci czterech lat więzienia oraz zapłaty 50 tysięcy euro zadośćuczynienia. Napastnik może odwołać się od decyzji do Sądu Najwyższego w Hiszpanii. 

Przygodę z piłką, Santi Mina rozpoczął od gry w młodzieżowych drużynach Celty. Później 26-latek zadebiutował w pierwszym zespole, a w 2015 roku trafił do Valencii za kwotę 10 milionów euro. Mina wrócił do Celty cztery lata później, gdzie cały czas odgrywał kluczową rolę. W trakcie obecnego sezonu, Hiszpan rozegrał 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach, strzelając 9 goli oraz notując 5 asyst.

Santi Mina skazany 

Piłkarz szybko nie wróci na boisko. W środę 26-latek usłyszał karę za napaść na tle seksualnym, która miała miejsce w 2017 roku w Almerii. Sąd uznał, że Santi Mina jest winny, więc skazał piłkarza na cztery lata więzienia, a także nakazał zapłacić odszkodowanie w wysokości 50 tysięcy euro.

Mina ma prawo odwołać się od decyzji do Sądu Najwyższej w Hiszpanii. Na zaistniałą sytuację zareagował klub. Celta poinformowała w komunikacie, iż Santi Mina został tymczasowo odsunięty od drużyny.

Komentarze

komentarzy