Napastnik Rennes zadeklarował chęć gry dla reprezentacji Polski!

Był pewien moment w naszej reprezentacji, gdy w kadrze znajdowało się sporo graczy nie tylko polskiego pochodzenia. Część sympatyków niechętnie wspomina ten okres, dlatego wszelkiego rodzaju propozycje związane z włączeniem zawodników, którzy nie mają jeszcze polskiego obywatelstwa, są aktualnie przyjmowane z rezerwą. Chęć gry dla „Biało-Czerwonych” wyraził Adrien Hunou, gracz Rennes.

Środkowy napastnik jest zawodnikiem ekipy z Ligue 1 od początku swojej dorosłej kariery. W trakcie wielu lat pobytu w Rennes, Adrien Hunou był dwukrotnie wypożyczany do Clermont Foot. Od 2016 roku 27-latek przebywa cały czas w zespole. Podczas obecnej kampanii snajper Rennes zagrał w 15 ligowych potyczkach i strzelił 4 gole.

Chęć gry dla reprezentacji Polski

Adrien Hunou pochodzi z polskiej rodziny. W trakcie swojej kariery nie miał okazji zadebiutować w dorosłej reprezentacji, dlatego ma możliwość dołączenia do kadry Paulo Sousy. W rozmowie z „Przeglądem Sportowy”, Adrien Hunou wyjawił, iż chciałby grać z orzełkiem na piersi – Tak, chcę grać dla Polski. Moja babcia była Polką. Dopóki żyła, to bywałem w waszym kraju, bo mam tam rodzinę, mówiłem po polsku. Niestety zmarła osiem lat temu.

Hunou zdradza, że jeszcze nie kontaktował się w sprawie dołączenia do reprezentacji Polski, a także nie podjął odpowiednich kroków prawnych. 27-latek w przeszłości występował w kadrach U-18, U-19 oraz U-20 Francji, strzelając łącznie 7 goli w 33 występach.

Komentarze

komentarzy