Napięta atmosfera w Arsenalu. Mikel Arteta stracił szatnię?

Kolejny rozczarowujący mecz zanotowali piłkarze Arsenalu. Tym razem „Kanonierzy” nie zdołali zdobyć nawet jednego punktu w rywalizacji z Burnley. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, Mikel Arteta ma problemy nie tylko związane z boiskowymi wydarzeniami. Atmosfera w szatni Arsenalu jest bardzo napięta. 

Sytuację w szeregach Arsenalu opisuje Chris Wheatley z football.london. Według wspomnianego źródła, atmosfera w szatni pogorszyła się w momencie, gdy Mikel Arteta otwarcie skrytykował Nicolasa Pepe w mediach za czerwoną kartkę w rywalizacji z Leeds. Niektórym zawodnikom nie spodobała się taka postawa szkoleniowca.

Dodatkowo na zespół nie wpływają pozytywnie sytuacje Sokratisa oraz Oezila. Obaj zawodnicy cieszą się sporą sympatią wśród innych piłkarzy. Nikt jednak nie wyjaśnił dokładnie graczom, dlaczego wspomniana dwójka została całkowicie odsunięta od pierwszej drużyny.

Transfer Emery’ego

Pewną zagadką dla zawodników Arsenalu jest William Saliba, którego Arsenal kupił w 2019 roku za 28 milionów funtów. Defensor spędził sezon 2019/2020 na wypożyczeniu, a obecnie przebywa w londyńskim klubie. Mikel Arteta niechętnie jednak spogląda na środkowego obrońcę, gdyż był to transfer Unaia Emery’ego, którego od ponad roku nie ma w Arsenalu. Oliwy do ognia dolewa wyciek informacji z klubu. Bardzo szybko media obiegła informacja o starciu Luiza z Ceballosem. Mikel Arteta chce zlikwidować tego typu sytuacje.

Choć na razie hiszpański szkoleniowiec ma pełne poparcie zarządu, to taka postawa władz „Kanonierów” nie będzie trwać wiecznie. Jeśli Arteta rzeczywiście straci poparcie ważnych graczy, to klub przy dalszych złych wynikach nie będzie miał wyjścia.

Komentarze

komentarzy