Napoli wyceniło Kalidou Koulibaly’ego!

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly

Od kilku lat Kalidou Koulibaly jest łączony z europejskimi potęgami. Niewykluczone, że transfer senegalskiego defensora w końcu dojdzie do skutku. Sytuacja kontraktowa 30-latka sprawia, iż zarząd Napoli postanowił wycenić swojego obrońcę. Jak twierdzi Tuttosport, Koulibaly będzie dostępny za 40 milionów euro. Czy gracz włoskiego klubu zmieni klub?

Imponujące występy Koulibaly’ego w barwach Napoli sprawiły, że w pewnym momencie media łączyły Senegalczyka z przenosinami do topowych zespołu za niebotyczne pieniądze. Mówiono nawet o transferze opiewającym na 100 milionów euro. Twarda postawa zarządu Napoli spowodowała, iż transakcja za taką kwotę nie doszła do skutku.

Koulibaly przebywa w Neapolu od ośmiu lat. Nie można wykluczyć scenariusza, w którym Senegalczyk opuści zespół z Serie A. Kontrakt piłkarza z Napoli obowiązuje bowiem tylko do końca przyszłego sezonu. Zarząd ma zatem ostatnią okazję, by sprzedać defensora za rozsądne pieniądze.

Koulibaly dostępny za 40 milionów euro?

Jak twierdzi Tuttosport, sytuacja kontraktowa zawodnika zmusiła nieco przedstawicieli włoskiego klubu do wyceny swojego kluczowego defensora. Według wspominanego źródła, Napoli oczekuje za Koulibaly’ego około 40 milionów euro. Włoski dziennik łączy Senegalczyka z przenosinami do Barcelony czy Juventusu, choć nie można również wykluczyć Chelsea, która w przeszłości interesowała się tym zawodnikiem, a obecnie potrzebuje nowego środkowego obrońcy.

Komentarze

komentarzy