Napoli zamierza oddać hołd Maradonie. Włoski klub szykuje się do zmiany nazwy stadionu!

Śmierć Diego Maradony wstrząsnęła całym piłkarskim światem. W kontekście europejskich zespołów, niezwykle zżyci z Argentyńczykiem byli sympatycy Napoli. To właśnie w ekipie z Neapolu Diego Maradona został prawdziwą legendą. Nic dziwnego, ze zespół z Serie A planuje zmianę stadionu. Według ostatnich doniesień, klamka w tej sprawie już zapadła.

Diego Maradona reprezentował barwy Napoli przez prawie siedem lat. Razem z włoską ekipą, wybitny piłkarz dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju, cieszył się z Pucharu Włoch, a także zwyciężał w Pucharze UEFA. W 259 występach, Maradona zdobył 115 goli oraz zaliczył 29 asyst.

Napoli uczci pamięć Maradony

Kilka godzin po tym, jak media obiegła informacja o śmierci Maradony, prezydent Napoli – Aurelio de Laurentiis w rozmowie z RMC Info przyznał, iż klub zastanawia się nad zmianą nazwy stadionu – Z pewnością możemy rozważyć pomysł zmiany nazwy naszego stadionu na San Paolo-Diego Armando Maradona.

Według informacji Fabrizio Romano, decyzja w tej sprawie już zapadła. Napoli zmieni nazwę stadionu, by uczcić pamięć wybitnego Argentyńczyka.

Komentarze

komentarzy