Leicester pracuje nad sprowadzeniem następcy Bena Chilwella?!

Niewykluczone, że zarząd Leicester ponownie sprzeda swojego defensora za ogromne pieniądze. Ben Chilwell od dłuższego czasu jest w kręgu zainteresowań Chelsea. Anglika bacznie monitoruje także Manchester City. W związku z tym, przedstawiciele „Lisów” coraz intensywniej pracują nad ewentualnym następcą lewego obrońcy w zespole. 

Wielu dziennikarzy, w tym m.in. Fabrizio Romano informuje, iż Ben Chilwell jest główny celem „The Blues” na letnie okno transferowe. Sam zawodnika ma pozytywnie rozpatrywać grę w Londynie. Na przeszkodzie całej transakcji stanąć mogą jednak finanse. Leicester nie ma potrzeby, by sprzedawać swojego kluczowego piłkarza, dlatego oczekuje kwoty w granicach 85 milionów funtów.

Kwestia porozumienia

Chelsea ma nadzieję, że uda się zmniejszyć cenę. Spory wpływ na ewentualny transfer będzie mieć z pewnością stanowisko samego Chilwella. Jeżeli defensor jasno zadeklaruje „Lisom”, iż chce opuścić klub, to drużyna z King Power Stadium zapewne rozważy zmniejszenie swoich żądań.

Ryan Bertrand następcą?

Według informacji „The Times”, jedną z opcji w kontekście następcy Bena Chilwella w Leicester jest Ryan Bertrand. 30-latek od kilku sezonów reprezentuje barwy Southampton. Kontrakt Anglika z ekipą „Świętych” ważny jest jednak tylko do końca czerwca 2021 roku, więc kwota transferu Bertranda nie powinna być wygórowana.

Inna z opcji wymieniana przez media to Nicolas Tagliafico.

Komentarze

komentarzy