Neil Warnock wyciągnie rękę do Nathaniela Clyne’a?

Nathaniel Clyne ostatnie miesiące swojej gry może podsumować bardzo krótko – kontuzja. Angielski defensor od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Brak dyspozycyjności oraz świetna gra jego rywala na pozycji powodują, że prawy obrońca będzie musiał poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością na Anfield. Z pomocą może przyjść Neil Warnock. 

Przechodząc w 2015 roku z Southampton do Liverpoolu, Nathaniel Clyne nie poznał słowa rywalizacja. Anglik od razu otrzymał miejsce w wyjściowym składzie „The Reds”. Taki stan rzeczy utrzymywał się do ostatniego spotkania sezonu 2016/2017. Po 38. kolejce Premier League, pozycja Clyne’a w klubie znacząco się zmieniła. Wszystko za sprawą okresu przygotowawczego, podczas którego Nathaniel nabawił się „niegroźnego” urazu pleców. Pierwsze badania sugerowały, że piłkarz Liverpoolu opuści początek sezonu, jednakże sama kontuzja nie jest poważna.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Po powrocie do treningów, Nathaniel Clyne zaczął odczuwać spory dyskomfort. Diagnoza była dla Anglika dość druzgocąca – operacja.  Clyne wypadł na kolejne miesiące, a w jego miejsce wskoczył Trent Alexander-Arnold. Zaledwie 19-letni wtedy Trent zaczął robić furorę na angielskich boiskach. Juergen Klopp zdawał sobie sprawę z potrzeby odpowiedniego wdrażania  piłkarza do wielkiej piłki, dlatego Trent często ustępował miejsca Gomezowi. Dwaj młodzi obrońcy spowodowali, że nikt na Anfield nie pamiętał nawet o byłym zawodniku Southampton.

Clyne wrócił do pełnej dyspozycji trenera 31 marca 2018 roku. Do końca sezonu musiał jednak oglądać większość spotkań z ławki rezerwowych. Anglik rozegrał zaledwie jeden mecz w pełnym wymiarze czasu. Sytuacja 27-latka w klubie była zatem jedną wielką niewiadomą. Clyne postanowił jednak kontynuować grę w Liverpoolu.

Pomocna dłoń starego przyjaciela

Obecne rozgrywki są dla prawego obrońcy bardzo trudne. Zaledwie jeden mecz rozegrany w ramach Carabao Cup powoduje, że sytuacja Anglika jest jeszcze gorsza. Dodatkowo Nathaniel zmagał się z chorobą przez prawie dwa miesiące. Wydaje się zatem, że na regularną grę w barwach „The Reds” piłkarz nie ma co liczyć. Z pomocną dłonią zamierza przybyć Neil Warnock. Według ostatnich doniesień mediów, Cardiff wyraża chęć wypożyczenia zawodnika w najbliższym, zimowym oknie transferowym. Co ciekawe, Warnock współpracował już z angielskim defensorem podczas jego przygody w Crystal Palace.

Wypożyczenie Clyne’a do Cardiff wydaje się w obecnym momencie bardzo rozsądną opcją. Nathaniel zapewne nie otrzyma sporej liczby minut od Kloppa, a regularna gra w innej drużynie z Premier League pozwoli 27-latkowi powrócić do dobrej dyspozycji.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy