Nemanja Matić, gdzie jesteś?

Miał być serbską ostoją spokoju w pomocy Manchesteru United, a tymczasem po przeciętnym sezonie notuje najgorsze występy w swojej karierze na Wyspach. Nemanja Matić jest jednym z piłkarzy, który w obecnych rozgrywkach zawodzi najbardziej. 

Serbski zawodnik wraz z Romelu Lukaku to dwa priorytety Jose Mourinho z letniego okna transferowego 2017. Portugalczyk nie musiał długo prosić Chelsea o sprzedaż pomocnika, gdyż „The Blues” szybko uzgodnili z Manchesterem kwotę odstępnego. Nemanja przeniósł się na Old Trafford za około 40 milionów funtów, co na tamtejsze standardy, było dość okazyjną ceną.

Nikt nie miał wątpliwości, że Serb z miejsca zostanie kluczowym zawodnikiem „Czerwonych Diabłów”. Tak też się stało. Sezon 2017/2018 Matić zakończył z 36 występami w Premier League, 7 meczami w Lidze Mistrzów, 4 występami w FA Fup oraz 1 spotkaniem w Carabao Cup. Piłkarz grał na swoim poziomie. Nie popełniał wielkich błędów w obronie, wykonywał swoje zadania w środku pola, rzadko włączał się w ofensywną grę Manchesteru. Podsumowując krótko, wypisz, wymaluj Matić z Chelsea.

Schody zaczęły się w obecnym sezonie. „Czerwone Diabły” cały czas nie poprawiły swojej gry w obronie, natomiast tak wybitny na bramce nie jest już David De Gea. Hiszpan coraz rzadziej ratuje swój zespół z opresji. Sporo straconych bramek i co najważniejsze, ujemny bilans bramkowy spowodowały, że kibice Manchesteru zaczęli zastanawiać się nad najsłabszym ogniwem swojej drużyny. Wybór padł na 30-letniego Serba.

Media społecznościowe w ostatnich tygodniach są wręcz zalewane przez krytyczne wpisy sympatyków na temat gry Maticia.

Większość obserwatorów niedzielnych derbów wskazało na Nemanję w kontekście winowajcy straty bardzo kluczowej, trzeciej bramki. Co więcej, kibice zauważyli, że Serb jest faworyzowany w zespole. Sugeruje się, że każdy inny piłkarz z taką dyspozycją usiadłby na ławce. Mówią o tym także angielskie media. Artykuł na ten temat pojawił się w „The Times”.

Pomocnik nie do poznania

Statystyki z obecnego sezonu są dla Maticia wręcz brutalne. Piłkarz w porównaniu z ostatnimi sezonami obniżył diametralnie loty.Praktycznie w każdym aspekcie gry, Serb prezentuje się gorzej niż w innych minionych rozgrywkach.

Pretensje kibiców wynikają również z faktu, że Jose Mourinho ma możliwość wprowadzenia innego zawodnika w miejsce byłego piłkarza Chelsea. W ostatnim meczu na ławce zasiadł Fred. Patrząc na dyspozycję Nemanji, trudno uwierzyć, by Brazylijczyk w derbowej rywalizacji zaprezentował się gorzej.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy