Newcastle zrealizuje trzy transfery w Deadline Day?!

Bohaterem zimowego okna w Anglii jest bez wątpienia ekipa Newcastle, która na ten moment wydała już prawie 90 milionów euro, sprowadzając Trippiera, Wooda oraz Guimaraesa. Wiele wskazuje na to, że lista oraz kwota przeznaczona na transfery zostaną powiększone. Zespół „Srok” pracuje jeszcze nad kilkoma wzmocnieniami.

Od początku zimowego okna klub z St James’ Park stara się sprowadzić nowego środkowego defensora. Ambicje Newcastle były spore, gdyż prowadzono rozmowy z Sevillą w sprawie Diego Carlosa czy z Lille w kontekście Svena Botmana. Obie transakcje spaliły na panewce. Jak twierdzi jednak „The Athletic”, Newcastle zasili nowy defensor i jest nim Dan Burn z Brighton.

Wspominane źródło donosi również o rozmowach w sprawie transferu Matta Targetta z Aston Villi. Klub z Birmingham sprowadził Lucasa Digne z Evertonu, więc Targett może dostać wolną rękę.

Obiecujący napastnik trafi do Newcastle?

Według informacji „The Telegraph”, zespół zasili jeszcze Hugo Ekitike z Reims. 19-latek z powodzeniem występuje w Ligue 1, czego dowodem są statystyki. Ekitike zdobył 8 bramek w 18 ligowych występach oraz dorzucił do tego 3 asysty. Francuz ma trafić do Newcastle za 25 milionów funtów.

Co z Lingardem?

Do rozwiązania pozostaje również temat Lingarda. Jak twierdzi „The Athletic”, Anglik miał spotkać się z Rangnickiem, by przedyskutować swoją przyszłość. Transakcja będzie jednak trudna do zrealizowania, ze względu na deadline.

Komentarze

komentarzy