Newcastle w końcu doczeka się nowego właściciela?!

W ubiegłym roku angielskie media informowały o możliwym przejęciu ekipy Newcastle United przez konsorcjum z Arabii Saudyjskiej. Ostatecznie wielkie plany spaliły na panewce. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, temat powrócił, a sprawa jest na tyle gorąca, iż oficjalny komunikat może pojawić się w każdej chwili. 

Plany były ambitne. Bazując na na danych dotyczących budżetu konsorcjum z Arabii Saudyjskiej, media przedstawiały drużynę, jaką może zbudować w Newcastle nowy właściciel. Nie brakowało oczywiście największych nazwisk typu Mbappe czy Ronaldo.

Przejęcie Newcastle w końcu stanie się faktem

Ostatecznie w lipcu 2020 roku plan upadł, gdyż telewizja beIN Sport nie mogła dojść do porozumienia z władzami Arabii Saudyjskiej w kwestii praw telewizyjnych. Według ostatnich doniesień, nastąpił przełom w tej sprawie, więc konsorcjum z Arabii Saudyjskiej ma zielone światło w kwestii przejęcia Newcastle.

Jak informuje m.in. BBC Sport zatwierdzenie może nastąpić w najbliższych kilkunastu godzinach. Jeśli proces zostanie zakończony sukcesem, to Newcastle United zyska właściciela z ogromnymi możliwościami finansowymi.

Komentarze

komentarzy