„Neymar? Mamy znacznie lepszego zawodnika!” – prezydent Barcelony mocno odleciał

Mina Neymara raczej mówi wszystko...
Mina Neymara raczej mówi wszystko…

Powrót Neymara do Barcelony? Dla wielu temat ten został już przedyskutowany do granic możliwości. Mimo to hiszpańskie media co rusz donoszą o potencjalnym takim transferze. Wiele razy takie doniesienia dementował Josep Maria Bartomeu, czyli aktualny prezes Barcelony. Teraz 56-latek posunął się jeszcze dalej.

Neymar opuścił Katalonię na rzecz PSG latem 2017 roku za rekordową opłatę transferową w wysokości 222 milionów euro. W jego miejsce dość szybko sfinalizowano transfer Ousmane’a Dembele, za którego zapłacono Borussii Dortmund o ponad połowę mniejsza kwotę. Czy dziś, z perspektywy czasu, był to dobry wybór?

– Wiele razy już wyjaśniałem, że mamy nowy projekt z Dembele oraz Coutinho, którzy trafili do nas za Neymara. Francuz jest obecnie znacznie lepszym graczem niż Neymar i całkowicie zaadaptował się do naszej drużyny – wyjaśnił Bartomeu.

– Coutinho to także świetny gracz, a z każdym dniem notuje progres. Nie jest łatwo grać w takim klubie jak Barcelona. On nadal ma zaufanie trenera i wiele od niego oczekujemy. Jestem przekonany, że zostanie w naszym zespole. Jest innym zawodnikiem od reszty, których posiadamy w kadrze, a Barcelona potrzebuje różnorodnych piłkarzy.

Wraz ze zbliżającym się końcem sezonu i nadchodzącym okienkiem transferowym, 56-latek omówił także potencjalne cele jego drużyny. Do tej pory kataloński klub podpisał kontrakt z Frenkie De Jongiem, ale na Camp Nou istnieje przekonanie, że nie jest to ich ostatnie wzmocnienie.  

– Pierwotnie planowaliśmy zakup De Jonga za kilka miesięcy, ale inne zespoły wywarły na nas presję. Mamy z Ajaksem bardzo dobre relacje, ale nie wiem jak zakończy się saga z De Ligtem. Póki co wszystko na to wygląda, że będzie dostępny na rynku, ale musimy omówić to z trenerem. Griezmann? Ten temat nie jest aktualny.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy