Neymar ma status nietykalnego w PSG? Tuchel odpowiada

Tuchel póki co bardzo dobrze radzi sobie z gwiazdami PSG
Tuchel póki co bardzo dobrze radzi sobie z gwiazdami PSG

Po transferze do PSG, media wielokrotnie rozwodziły się na temat specjalnych przywilejów dla Neymara. Była mowa o braku agresji na treningach, o bardzo dobrych kontaktach z właścicielem klubu oraz innych drobnostkach, które mogły nieco dziwić. Czy jednak te wszystkie spekulacje okazują się tylko i wyłącznie spekulacjami?

Przed dzisiejszym ligowym meczem potwierdza to Thomas Tuchel. Niemiecki szkoleniowiec trafiając do Paryża powinien borykać z wieloma problemami. Przede wszystkim wielkim wyzwaniem miało być zapanowanie nad szatnią, w której jest obecnych wielu piłkarzy z wysokim ego. Póki co wydaję się, że 45-latek doskonale sobie z tym poradził. W Ligue 1 Paryżanie wygrali wszystkie ligowe spotkania (dokładnie 14), zaś w Champions Leagaue są o krok od awansu do dalszej fazy.

– Są gracze, którzy biorą udział w wielu meczach i tacy, którzy występują w każdym meczu. Opisałbym ich kluczowymi zawodnikami, ale nikt nie jest nietykalny. Potrzebujemy doświadczonych graczy na najwyższym poziomie, głównie w ważnych i decydujących starciach. Mimo to każdy musi być gotowy psychicznie i fizycznie, aby wykonać swoja rolę jak najlepiej – stwierdził Tuchel.

W spotkaniu z Liverpoolem Kylian Mbappe oraz Neymar zagrali z drobnymi urazami. Obaj podjęli taką decyzję ze względu na rangę spotkania, które miało ogromne znaczenie w kontekście walki o fazę pucharową Ligi Mistrzów. Mimo to Francuz i Brazylijczyk są gotowi na grę w dzisiejszym meczu z Bordeaux.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy