Neymar nie nadaje się na kapitana. Thomas Tuchel dosadnie o swojej gwieździe

Najdroższy piłkarz świata, jeden z najlepszych technicznie piłkarzy świata, najbardziej rozpoznawalnych, który w odpowiednich okolicznościach i odpowiednim klubie mógłby walczyć o Złotą Piłkę. Neymar ma wszystko. Teoretycznie…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Opaskę kapitańską reprezentacji Brazylii Neymar dostał już w 2014 roku, jako jeden z najmłodszych w historii. Potem się jej zrzekał, znowu dostawał, tracił i tak do września 2018 roku, kiedy Tite zapowiedział, że daje mu ją na stałe. – „W miarę upływu czasu wszyscy się zmieniamy i dorastamy. Dojrzał i wiem, że jest gotowy do pełnienia tej funkcji. Każdy popełnia błędy” – wytłumaczył selekcjoner „Canarinhos”.

Decyzja jednym się spodobała, innym nie. Wiele osób uważa, że Neymar ze względu na swój sposób bycia i dostrzegalną często boiskową postawę nie zasługuje na pełnienie tak poważnej i odpowiedzialnej roli. Co ciekawe, okazuje się, że do tego grona zalicza się także… Thomas Tuchel, a więc trener Brazylijczyka z Paris Saint-Germain.

– „Jak dla mnie, Neymar nie posiada odpowiedniego profilu by pełnić rolę kapitana z opaską na ramieniu. Dzięki swojej kreatywności jest liderem pod względem technicznym, ale nie jest kapitanem, który zakłada opaskę” – stwierdził Niemiec.

Trzeba przyznać, że Tuchel w tej opinii wykazał się po prostu rozsądkiem. Kapitan nie jest od tego, by poddawać się zaczepkom kibiców, prowokować rywali i patrzeć na wszystkich z góry. Większość osób to rozumie, ciekawe jednak, jak na te słowa zareaguje sam Neymar…

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy