Neymar zażądał wykluczenia Barcelony z Ligi Mistrzów

Neymar
Neymar

Relacje na linii Neymar–Barcelona ponownie mogą ulec pogorszeniu. Hiszpańskie media donoszą dziś bowiem, że Brazylijczyk złożył wniosek do UEFA, aby wykluczyć jego były klub z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Kością niezgody w całej sprawie jest nieotrzymana premia w wysokości 26 milionów euro za przedłużenie umowy z Barceloną w listopadzie 2016 roku przez 25-latka. Brazylijczyk uznał, że pomimo odejścia do PSG te pieniądze mu się należą. Innego zdania byli przedstawiciele klubu z Katalonii, którzy nie mieli zamiaru przelać na konto piłkarza takiej kwoty z powodu niewypełnienia pięcioletniej umowy.

Z tego względu prawnicy napastnika postanowili wysłać oficjalne pismo do europejskiej centrali piłkarskiej, aby „Duma Katalonii” została wykluczona z rozgrywek Ligi Mistrzów. UEFA jednak dość szybko zareagowała negatywnie na ich wniosek, twierdząc, że nie ma do tego żadnych podstaw.

To kolejny zatarg pomiędzy Neymarem a Barceloną po jego odejściu z hiszpańskiego zespołu. W sierpniu, jakiś czas po transferze, klub zażądał od Brazylijczyka dziewięciu milionów euro za zerwanie kontraktu.

Dzisiejsze doniesienia na pewno nie spodobają się kibicom z Camp Nou, którzy mają dość chłodny stosunek do gracza PSG.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy