Twitterowa potyczka Neymara z Gonzalezem: Rodzice zawsze uczyli mnie, jak wynosić śmieci

W ramach Superpucharu Francji piłkarze PSG rywalizowali z Marsylią. Paryska ekipa wygrała mecz 2:1, a jedną z bramek strzelił Neymar. Oczy kibiców były skierowane na Brazylijczyka z wielu powodów. Jeden z nich dotyczył konfliktu gwiazdy PSG z graczem Marsylii, Alvaro Gonzalezem. Obaj panowie w ostatnim starciu wymienili między sobą kilka mocnych słów, a Neymar oskarżył nawet rywala o rasizm. Tym razem konflikt piłkarzy przeniósł się na Twittera.

W starciu PSG-Marsylia nie było większych niespodzianki. Podopiecznym Mauricio Pochettino udało się sięgnąć po puchar, wygrywając 2:1. Najpierw do siatki w 39. minucie trafił Icardi. Stan rywalizacji na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry podwyższył Neymar, który wykorzystał rzut karny. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego honorowe trafienie dla Marsylii zanotował Payet.

Konflikt Neymara z Gonzalezem

Oczy kibiców skierowane były na Neymara i Gonzaleza. W trakcie wrześniowego starcia PSG i Marsylii, Brazylijczyk wymienił z Hiszpanem kilka ostrych słów. Tuż po meczu Neymar oznajmił, iż Alvaro Gonzalez użył w jego kierunku wyzwisk na tle rasistowskim. Obaj panowie z pewnością pamiętali o tym wydarzeniu.

Tuż po meczu Neymar opublikował na Twitterze post, który podpisał: Ty jesteś ten Alvaro, tak? Na reakcję gracza Marsylii nie trzeba było długo czekać.

Alvaro Gonzalez odpisał: Moi rodzice zawsze uczyli mnie, jak wynosić śmieci. Do przodu Marsylia.

Obaj panowie wymienili między sobą jeszcze kilka tweetów. Neymar zasugerował rywalowi, że nie wie, jak to jest wznosić puchar. Z kolei Gonzalez stwierdził, że Pele jest największym brazylijskim piłkarzem w historii, a Neymar zawsze będzie w jego cieniu. Piłkarz PSG odbił piłeczkę pisząc, iż Gonzalez jest z kolei w jego cieniu.