Nick Pope zostaje w Premier League. Uzgodniono transfer bramkarza Burnley!

Ekipa Burnley znalazła się w gronie trzech drużyn, które spadły z Premier League do Championship. Wszystko wskazuje na to, że Nick Pope nie będzie jednak występować na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Według ostatnich doniesień mediów, ośmiokrotny reprezentant Anglii trafi do Newcastle.

Od lipca 2016 roku Nick Pope jest golkiperem Burnley. W trakcie swojego pobytu w ekipie „The Clarets”, angielski bramkarz zanotował kilka bardzo dobrych sezonów. Na szczególną uwagę zasługuje kampania 2017/2018, w której Pope zachował 12 czystych kont, wpuszczając tylko 35 goli w 35 występach. Imponującą postawa 30-latka sprawiała, iż piłkarza Burnley łączono z czołowymi ekipami Premier League.

Pope trafi do Newcastle

Przez kilka lat Nick Pope nie zmieniał jednak drużyny. Spory wpływ na taki obrót wydarzeń miał z pewnością fakt, iż Burnley utrzymywało się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W sezonie 2021/2022, ekipie „The Clarets” nie udało się wywalczyć dalszej gry w Premier League. W związku z tym, transfer Pope’a wydawał się nieunikniony.

Jak informuje David Ornstein z „The Athletic”, wyścig o ośmiokrotnego reprezentanta Anglii wygrało Newcastle. Przeprowadzka Nicka Pope’a do „Srok” powinna zostać sfinalizowana do końca tego tygodnia. Anglik będzie walczyć o miejsce w wyjściowym składzie z Dubravką.

Komentarze

komentarzy