Nicklas Bendtner kończy piłkarską karierę!

Nicklas Bendtner żegna się z piłką. Duński napastnik ogłosił w czwartek, iż nie będzie kontynuować swojej kariery. 33-latek w przeszłości reprezentował takie zespoły jak Arsenal, Sunderland, Juventus czy Wolfsburg.

Swoją rozpoznawalność Nicklas Bendtner zyskał dzięki pobycie w ekipie „Kanonierów”. Duńczyk trafił do drużyny ze stolicy Anglii w 2004 roku, jednakże pierwsze występy w Premier League przypadają dopiero na sezon 2007/2008. Mówiąc bardzo delikatnie, Bendtner nie był typem napastnika, który mógł pochwalić się niesamowitą skutecznością.

Na stałe Nicklas Bendtner opuścił Arsenal w 2014 roku, podpisując kontrakt z Wolfsburgiem. Wcześniej jednak 33-latek przeżył epizod w Juventusie, rozgrywając kampanię 2012/2013 w barwach „Starej Damy”.

Udany sezon w Norwegii

Zarówno na boiskach Bundesligi, jak i później podczas pobytu w Nottingham Forest, Nicklas Bendtner nie trafiał zbyt często do siatki. W 2017 roku duński napastnik podpisał kontrakt z Rosenborgiem i pod względem statystyk rozegrał najlepszy sezon w karierze, strzelając aż 19 goli w 29 ligowych meczach.

Ostatnim profesjonalnym klubem Bendtnera w karierze była Kopenhaga.

Komentarze

komentarzy