Nicola Zalewski otrzyma szansę od Paulo Sousy?!

Z wielkim optymizmem spoglądamy na postępy Nicoli Zalewskiego w Romie. 19-latek zaliczył kilka obiecujących występów w trakcie przedsezonowych zmagań. Postawę ofensywnego gracza najwidoczniej bardzo bacznie obserwuje Paulo Sousa. Według ostatnich doniesień, Zalewski najprawdopodobniej otrzyma powołanie na wrześniowe zgrupowanie kadry.

Nicola Zalewski zadebiutował w Serie A pod koniec sezonu w trakcie wygranej 5:0 rywalizacji z Crotone. We wspominanym meczu 19-latek zanotował asystę przy bramce Mayorala. Kilka dni wcześniej, Nicola Zalewski zaliczył także swój pierwszy mecz w Lidze Europy. Polak wszedł w drugiej połowie rywalizacji z Manchesterem United i miał ogromny wpływ na zdobycie trzeciej bramki przez Romę.

Czas na powołanie?

Nadal nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Zalewskiego w kontekście dorosłej reprezentacji. Niewykluczone, że ten temat zostanie rozwiązany w najbliższych miesiącach. Jak twierdzi bowiem Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, Paulo Sousa bacznie obserwuje postępy Zalewskiego i najprawdopodobniej zdecyduje się na powołanie 19-latka na wrześniowe mecze kadry.

Przypomnijmy, że nasza reprezentacja rozegra wtedy trzy mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Rywalami Biało-Czerwonych będą: Albania, San Marino oraz Anglia.

Komentarze

komentarzy