Nicolas Pepe już w Londynie. W jaki sposób Arsenal zrealizuje rekordowy transfer?

fot. Fox Sports

Po raz kolejny, okno transferowe udowodniło, iż jest to czas, kiedy wszystko może się wydarzyć. Wyszydzany Arsenal realizuje transakcję, która ma kosztować londyński zespół 80 milionów euro. Media zdradzają, w jaki sposób klub dogadał się z Lille!

Już tylko testy medyczne dzielą Nicolasa Pepe od wielkiego transferu. Według najnowszych doniesień, piłkarz przybył we wtorek do Londynu, by zrealizować wszelkie formalności. Jak informują angielskie oraz włoskie źródła, „Kanonierzy” zapłacą za zawodnika 80 milionów euro. W jaki sposób zespól ze stolicy Anglii może zrealizować rekord transferowy?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Jeśli wierzyć mediom, Arsenal zapłaci Lille z góry zaledwie… 20 milionów funtów. Reszta brakującej sumy (52 miliony funtów) będzie regularnie wpłacana przez pięć najbliższych lat. W ten sposób „Kanonierzy” mogą zrealizować transakcję, nie tracąc przy tym całego budżetu na letnie okno transferowe. Warto pamiętać, iż klub stara się sprowadzić jeszcze m.in. Kierana Tierneya.

Praktyka związana z zapłatą w ratach jest obecnie czymś zupełnie normalnym. Niektórzy kibice starają się szydzić z włoskich klubów, które bardzo często w taki właśnie sposób dokonują transakcji. Co ciekawe, zespoły z całej Europy korzystają z takiej praktyki. Warto chociażby przytoczyć sprawę transferu Philippe Coutinho. Podobno Barcelona zalega Liverpoolowi jeszcze 90 milionów euro za Brazylijczyka.

Przy wszelkich spekulacjach finansowych, jedno możemy stwierdzić na pewno. Arsenal zaskoczył cały piłkarski świat, dokonując genialnego wzmocnienia. Zapewne wielu kibiców tej drużyny zapomni wszelkie skazy, które wytworzyli przedstawiciele klubu.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy