Nicolas Pepe niezadowolony ze swojej pozycji w Arsenalu

Sympatycy Arsenalu mieli spore oczekiwania wobec transferu Nicolasa Pepe. Skoro klub wydał na 25-latka 80 milionów euro, to kibicie londyńskiej ekipy mogli mieć nadzieję, że Pepe będzie podstawowym graczem zespołu. Obecnie piłkarz musi zadowolić się rolą rezerwowego. Taki stan rzeczy ewidentnie nie odpowiada zawodnikowi.

Debiutancki sezon w wykonaniu Pepe był dość przeciętny. W 31 ligowych spotkaniach gracz Arsenalu zdobył 5 goli oraz zaliczył 6 asyst. Przeskok z Ligue 1 do Premier League jest jednak spory, dlatego nikt nie zamierzał specjalnie rozliczać 25-latka z pierwszego roku spędzonego na Wyspach.

Rola zmiennika

W trakcie letniego okna transferowego 2020, Arsenal podpisał kontrakt z Willianem. Brazylijczyk zajął miejsce w pierwszym składzie „Kanonierów”, natomiast Pepe od początku kampanii musi zadowolić się rolą zmiennika. W rozmowie z Canal+, Nicolas wypowiedział się na temat swojej sytuacji w zespole – Moim celem jest regularna gra. Chciałbym otrzymywać więcej minut. Piłkarz, który występuje jest szczęśliwy. 

Arteta wymaga ode mnie 100% koncentracji przez 90 minut meczu. Później widzę podczas treningu, że będę rezerwowy w następny weekend. Rola super-zmiennika? To trener dokonuje wyboru. Ja muszę udowodnić, że stać mnie na coś więcej – oznajmił Pepe.

Komentarze

komentarzy