Nie będzie powrotu do Milanu? Zlatan Ibrahimovic może dostać ofertę z Premier League!

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović

Ma 38 lat na karku, a nadal wzbudza spore zainteresowanie wśród czołowych, europejskich ekip. Zlatan Ibrahimovic zakończył swoją przygodę w MLS i czeka na propozycje. Głównym kandydatem do „zgarnięcia” Szweda jest Milan. Według ostatnich doniesień mediów, doświadczonego napastnika może przechwycić… Tottenham!

O powrocie Zlatana do Mediolanu głośno w mediach od kilku dni. Przedstawiciele piłkarza mieli już odbyć pierwsze rozmowy z Milanem w sprawie ewentualnego kontraktu. Jak na razie nic nie jest jednak przesądzone, dlatego Ibrahimovic czeka na inne propozycje.

Być może zespół z Serie A będzie musiał uznać wyższość innej ekipy. Jaki informuje bowiem „The Telegraph”, Jose Mourinho bardzo chętnie podjąłby ponowną współpracę ze Szwedem. Obaj panowie spotkali się w Manchesterze United oraz Interze. Zlatan rozegrał pod wodzą Portugalczyka dwa bardzo dobre sezony. Nie zaskoczy zatem fakt, jeżeli Ibrahimovic zdecyduje się na podpisanie kontraktu właśnie z Tottenhamem.

Co prawda Mourinho podczas piątkowej konferencji prasowej oznajmił, iż klub z Londynu nie przeprowadzi transferów, gdyż sztab szkoleniowy jest zadowolony z obecnej drużyny. W tym wypadku mówimy jednak o wolnym zawodniku.

Dodatkowo „Koguty” nie mają tak naprawdę odpowiedniego zastępcy dla Harry’ego Kane’a. Klub po sezonie 2018/2019 opuścił Fernando Llorente. Zespół ze stolicy Anglii poszukiwał na rynku drugiego napastnika, jednakże do żadnych konkretnych działań nie doszło.

W kontekście Zlatana pozostaje tylko pytanie, jakie warunki kontraktu oczekuje Zlatan Ibrahimovic. Tottenham nie słynie z wielkich tygodniówek wypłacanych swoim piłkarzom. Być może Szwed zmniejszy nieco swoje wymagania, by móc ponownie rywalizować w Premier League.

Komentarze

komentarzy