Nie ma takiego grania. Piłkarze Aston Villi z banem na Fantasy Premier League?!

Fantasy Premier League towarzyszy wielu sympatykom angielskiej piłki. Co ciekawe, udział w tej grze biorą także zawodowi piłkarze. Czasem ich obecność może spowodować pewne problemy w klubie. Taka sytuacja zaistniała w Aston Villi. Z tego powodu klub z Birmingham zakazał swoim zawodnikom udziału w zabawie.

Każdy gracz Fantasy Premier League dwoi się i troi, by wybrać jak najlepszą jedenastkę na daną kolejkę. Przy sezonie, który charakteryzuje się tak napiętym terminarzem, jest to niewątpliwie trudna sztuka. W szczególności, że zawodnicy są jeszcze bardziej podatni na kontuzje. Niewątpliwą przewagę mają zawodowi piłkarze, którzy czasem otrzymują informację z pierwszej ręki.

Kontuzja Grealisha

Taka sytuacja miała miejsce w Aston Villi. Z powodu kontuzji wypadł Jack Grealish. Sztab szkoleniowy ekipy z Birmingham zdawał sobie sprawę, jak istotną rolę może odegrać w tym meczu nieobecność Anglika, dlatego klub zwlekał do ostatniego momentu z komunikatem w sprawie stanu zdrowia Grealisha.

Problem w tym, że informacja o zawodniku AV obiegła media społecznościowe już dwa dni przed meczem. Wszystko za sprawą decyzji, jakie podjęli w Fantasy Premier League piłkarze Aston Villi. Zarówno Matt Target, jak i Neil Taylor wytransferowali Grealisha ze swojego składu. Oznaczało to zatem jedno – Jack nie zagra w meczu.

Zakaz

Zaistniała sytuacja poirytowała zarówno sztab szkoleniowy, jak i zarząd klubu z Birmingham. Jak twierdzi „The Times”, zawodnicy Aston Villi otrzymali zakaz gry w Fantasy Premier League, by takie przypadki już się nie zdarzały.