Nie milknie zachwyt nad Benzemą – „To najlepsza dziewiątka na świecie”

Wyszydzany, krytykowany. Karim Benzema pomimo gry w Realu Madryt, przez lata musiał mierzyć się z nieprzyjemnymi sytuacjami. Francuz nie tylko był w cieniu Cristiano Ronaldo, ale również wszelkie niepowodzenia często spadały właśnie na napastnika. W tym sezonie, 31-latek nie ma chyba na co narzekać.

Kto by się spodziewał jeszcze rok temu, że w rozgrywkach 2018/2019, Karim Benzema będzie najlepszym strzelcem zespołu. Francuz w trwającym sezonie LaLiga ma na swoim koncie 21 bramek oraz pięć asyst. Tym samym, napastnik „Królewskich” jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Do pierwszego Messiego traci aż dwanaście bramek, dlatego triumf w tym zestawieniu jest raczej niemożliwy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Na uwagę zasługują w szczególności ostatnie występy 31-latka. Wystarczy powiedzieć, że od 10 marca, Benzema strzelił w koszulce Realu aż dziesięć bramek. Jaki jest powód zwyżki formy piłkarza? Być może jest nim jeden człowiek – Zinedine Zidane. Francuski szkoleniowiec wrócił na ławkę trenerską madryckiej ekipy 16 marca, przywracając oczywiście swoje reguły.

Niedzielny mecz Realu został rozegrany tylko przez jednego aktora. Jest nim nie kto inny, a Karim Benzema. Były napastnik Lyonu ustrzelił hattricka w starciu z Athletic Bilbao. Ostatni raz, 31-latek trafił trzykrotnie do bramki rywali w spotkaniu LaLiga 20 grudnia 2015 roku. Była to rywalizacja „Królewskich” z Vallecano, a mecz zakończył się rezultatem 10-2.

Najlepszy

Odnośnie gry Benzemy, z podziwu nie może wyjść Zinedine Zidane. Francuz po spotkaniu w samych superlatywach wypowiedział się na temat swojego zawodnika – Wiem jakim piłkarzem jest Karim Benzema. Każdy o tym wie. Liczba bramek jakie strzelił jest niesamowita. Wielu może mieć własną opinię na temat najlepszej dziewiątki na świecie. Według mnie, jest nim właśnie Karim Benzema.

Patrząc na formę 31-latka oraz sympatię Zidane’a do napastnika, trudno uwierzyć w to, by Karim w następnym sezonie nie odgrywał ważnej roli na
Estadio Santiago Bernabeu. Czy w takim wypadku, „Królewscy” zdecydują się na transfer nowej dziewiątki?

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy