Nie od razu Manchester zbudowano. Solskjaer przedstawia plan zmian!

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer

Po kilku mniej lub bardziej udanych przygodach ze szkoleniowcami, wydaje się, że Manchester United w końcu postara się zbudować coś od podstaw. Ole Gunnar Solskjaer otrzymał szansę od zarządu, by stworzyć drużynę „po swojemu”. Jak przyznaje sam Norweg, taki zabieg musi trochę potrwać.

Przed Manchesterem United bardzo ważne mecze Premier League. „Czerwone Diabły” odpadły kilka dni temu z Ligi Mistrzów, przegrywając dwumecz z Barceloną. Oznacza to, że jedyną szansą na grę w tych europejskich rozgrywkach podczas sezonu 2019/2020 jest lokata w TOP4 ligi angielskiej. Nie będzie to proste zadanie.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

O ten cel walczą cztery ekipy. Liverpool oraz Manchester City mają już zagwarantowane dwa pierwsze miejsca w lidze, dlatego pozostają lokaty trzy oraz cztery. Chętnych naturalnie jest więcej. Cały czas o miejsca premiujące grę w Lidze Mistrzów walczą następujące drużyny – Tottenham, Arsenal, Chelsea oraz Manchester United.

Ciężko z tej czwórki wskazać faworytów. Dla „Czerwonych Diabłów” miejsce w TOP4 jest bardzo istotne. Media od dłuższego czasu spekulują na temat wielkiej przebudowy na Old Trafford. Bez gry w Lidze Mistrzów, zarząd Manchesteru może mieć pewne problemy, by przekonać do transferów topowych piłkarzy.

Określony cel

Analizując słowa Solskjaera, plany Manchesteru są dość poważne. Norweg wypowiedział się na temat okna transferowego oraz celów klubu – Chcemy być w czołowej czwórce. Zamierzamy rywalizować w Lidze Mistrzów i pragniemy w drużynie piłkarzy, którzy utrzymają nas w tych rozgrywkach oraz pomogą nam w osiągnięciu lepszego miejsca w lidze.

Zdajemy sobie sprawę, że nie można wykonać szybkiej zmiany. Musimy robić to krok po kroku. Na pewno znajdą się nowi zawodnicy, który dołączą do nas latem. Nie sądzę jednak, że będzie to aż sześciu graczy. Nie ma raczej trenera, który chciałby aż tylu zmian w swojej ekipie. Zamierzamy przeprowadzić przebudowę składu, jednakże musi być to stopniowy proces, który potrwa przez kilka okienek.

Taka postawa klubu wydaje się jedynym słusznym wyjściem. Ze święcą szukać zespołu, który wykupił wielu piłkarzy i od razu sięgnął po najwyższe cele. Warto również pamiętać, że ciężko przy obecnych cenach sprowadzić kilku wartościowych zawodników do swojej drużyny. Każdy klub stawia trudne warunki, które często nie da się wręcz spełnić.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy