Nie tylko Manchester United. Harry Maguire w kręgu zainteresowań angielskiego giganta!

Harry Maguire (fot.skysports)

Okno transferowe wystartowało, więc czas na niezliczoną liczbę plotek i spekulacji. W tym jednak wypadku, sprawa wydaje się całkiem poważna. Harry Maguire od dłuższego czasu łączony jest z przeprowadzką do innego klubu. Letnie okno transferowe wydaje się idealną okazją, by ten scenariusz zrealizować. W szczególności, że na horyzoncie pojawiło się dwóch poważnych klientów.

Saga pt. Harry Maguire w Manchesterze United miała swój początek już rok temu. Jose Mourinho nalegał na zarząd „Czerwonych Diabłów”, by ten sprowadził do klubu solidnego defensora. Anglik wydawał się idealnym kandydatem. Dlatego też, Manchester walczył o podpis środkowego obrońcy. Finał całej historii nie był szczęśliwy dla zespołu z Old Trafford. Przedstawiciele Leicester postawili zaporowe warunki, które wielokrotny mistrz Anglii nie mógł spełnić.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

W zimowym oknie temat transferu oczywiście powrócił. Na przeszkodzie jakichkolwiek rozmów stanęła sytuacja ławki trenerskiej Manchesteru United. Ole Gunnar Solskjaer był tymczasowym szkoleniowcem, dlatego klub nie chciał decydować się na tak wielką transakcję.

Kolejne okno, kolejne doniesienia mediów. Tym razem zapowiada się, że Harry Maguire rzeczywiście opuści Leicester. Co ciekawe, „Czerwone Diabły” nie są jedynym klubem, który wykazuje dość duże zainteresowanie zawodnikiem. Według angielskich źródeł, Manchester City upatrzył sobie w Angliku idealnego następcę Vincenta Kompany’ego. Jak wiadomo, kapitan „The Citizens” opuszcza klub po 11 latach gry.

Ewentualny transfer Maguire’a nie będzie łatwą i tanią transakcją. Zarząd „Lisów” równo rok temu oczekiwał za defensora kwotę w wysokości 70 milionów funtów. Zapewne tym razem, wymagania Leicester będą na podobnym poziomie.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy