Nieciekawa sytuacja Isco. Hiszpan opuści Madryt?

Niejednokrotnie zdarza się, że wraz ze zmianą trenera, inaczej wygląda jedenastka zespołu. Każdy szkoleniowiec ma bowiem własne preferencje i swoich faworytów do wyjściowego składu. Taką sytuację przeżywa aktualnie w Realu Isco. Hiszpan od momentu przejęcia drużyny przez Solariego, nie rozegrał ani jednego spotkania od pierwszej minuty. Zawodnik „Królewskich” ma również kiepskie relacje z nowym trenerem. 

Nikt nie miał wątpliwości, że Isco na początku sezonu będzie odgrywać kluczową role w Realu. Wszystko za sprawą nowego szkoleniowca na ławce madryckiego zespołu. Julen Lopetegui jeszcze za czasów prowadzenia reprezentacji miał słabość do pomocnika „Królewskich”. Pierwsze spotkania LaLiga potwierdzały tę tezę. Choć zdarzały się spotkania, w których Isco wchodził z ławki, to niewątpliwie Hiszpan był ważnym elementem zespołu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Sytuacja zmieniła się tuż po El Clásico. Swój pierwszy mecz w roli trenera, Santiago Solari odbył 31 października, kiedy Real rozgrywał mecz w pucharze z Melilla. Skład zespołu ze względu na poziom rywala był nieco zmieniony. W wyjściowej jedenastce mogliśmy jednak zobaczyć nazwiska, które są trzonem podstawowego składu (Benzema, Asensio, Ramos). W osiemnastce meczowej zabrakło jednak Isco. Nieobecność Hiszpana zwiastowała jego problemy w drużynie.

Od wspominanego meczu w Pucharze Króla, do środowej rywalizacji z Romą, Isco nie rozegrał ani jednego spotkania w wyjściowej jedenastce. Pomocnik „Królewskich” dostał 35 minut od trenera w meczu z Valladolid, rozegrał 18 minut w starciu z Pilzno oraz przebywał przez 28 minut na murawie w spotkaniu z Eibarem. Niepewna sytuacja w zespole wywołała frustrację u zawodnika. Jak poinformowały hiszpańskie źródła, po meczu z Eibarem, Isco nie uścisnął dłoni z Solarim po ligowym starciu.

Taka postawa piłkarza może tłumaczyć jego nieobecność w meczowej osiemnastce starcia z Romą. Wszelkie media od razu podłapały temat, sugerując, że na linii Isco-Solari narodził się poważny konflikt. Rozwój sytuacji wywołał również plotki na temat transferu Hiszpana. Jakiś czas temu media sugerowały, że Isco zamieni Madryt na Barcelonę. Ostatecznie piłkarz został na Estadio Santiago Bernabéu. Niewykluczone, że kwestia przeprowadzki zawodnika powróci w trakcie zimowego okna.

W szczególności, że Hiszpanem interesuje się również Manchester City. Jak poinformował dziennik „AS”, Pep Guardiola przywitałby pomocnika z otwartymi ramionami.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy