Niecodzienny wyczyn Huddersfield nie pomógł drużynie w zdobyciu nawet punktu!

Dla drużyny walczącej o utrzymanie, strzelenie bramki w meczu już jest pewnego rodzaju osiągnięciem. Co zatem możemy powiedzieć o sytuacji, gdy taka ekipa trafia do siatki aż trzykrotnie w trakcie spotkania, a mimo to nie zdobywa nawet jednego oczka? Taki rozwój wydarzeń przeżyli piłkarze Huddersfield podczas sobotniego starcia z West Hamem!

Praktycznie już nikt nie wierzy w pomyślne zakończenie sezonu Huddersfield. Los „The Terriers” mocno pokomplikował się 14 stycznia, gdy klub opuścić David Wagner. Amerykański szkoleniowiec niemieckiego pochodzenia odszedł z John Smith’s Stadium za porozumieniem stron. Pracę 47-latka doceniał praktycznie cały angielski futbol, gdyż niewątpliwie ten trener osiągał wyniki ponad stan.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Bilans ekipy Huddersfield w 2019 roku jest fatalny. Zespół z Premier League wygrał zaledwie jedno spotkanie oraz zremisował także jeden mecz na jedenaście rywalizacji. „The Terriers” zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a ich strata do bezpiecznej lokaty wynosi już aż szesnaście punktów. Tym samym musielibyśmy być świadkami prawdziwego cudu, by zespół utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piłkarze prowadzeni przez Jana Siewerta byli jednak na dobrej drodze, by taki wyczyn dokonać. W sobotnim starciu z West Hamem, zawodnicy Huddersfield prowadzili z „Młotami” do 75. minuty aż 3-1. W nieco ponad kwadrans (sumując doliczony czas), gospodarze zdążyli obrócić losy spotkania. Za sprawą gola Ogbonny i dwóch trafień Chicharito, West Ham ostatecznie wygrał rywalizację 4-3.

Jak niefortunny jest dla „The Terriers” ten rezultat potwierdzają dwie statystyki. Piłkarze tego klubu dopiero drugi raz w tym sezonie zdobyli dwie bramki w jednym meczu. Pierwszy taki przypadek miał miejsce 25 listopada, gdy zawodnicy Huddersfield rozgrywali spotkanie na wyjeździe z Wolverhampton. W tym starciu, górą byli gracze z John Smith’s Stadium, którzy wygrali rywalizację 2-0.

Żeby tego było mało, wczorajsze trzy bramki z West Hamem to dopiero czwarty mecz klubu w Premier League, gdy strzela w jednym spotkaniu aż trzy gole. We wcześniejszych przypadkach, „The Terriers” mogli cieszyć się z trzech punktów. Tym razem drużyna nie zdobyła chociażby jednego oczka.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy