Niejasna przyszłość Jordana Hendersona

W lipcu tego roku Jordan Henderson świętował dziesiątą rocznicę dołączenia do Liverpoolu. Nic nie wskazywało na to, by w najbliższym czasie 31-latek podejmował w ogóle dyskusje na temat zmiany klubu. Inne zdanie mają na ten temat media, które donoszą o niepewnej przyszłości kapitana „The Reds”. 

Zarząd Liverpoolu ma przed sobą sporo pracy. Wszystko za sprawą kontraktów kluczowych zawodników. Wielu piłkarzy ma ważne umowy tylko do końca czerwca 2023 roku. W tym gronie jest także Jordan Henderson. 31-latek w tracie ubiegłej kampanii rozegrał 21 ligowych spotkań, dorzucając także 6 występów w Lidze Mistrzów i 1 mecz w FA Cup.

Niepewna przyszłość

Jak twierdzą James Pearce oraz David Ornstein z „The Athletic”, przyszłość Hendersona nie jest taką oczywistą sprawą. Według wspomnianego źródła przedstawiciele piłkarza rozpoczęli niedawno rozmowy z zarządem Liverpoolu w sprawie nowej umowy, ale nie udało się poczynić żadnych postępów.

„The Reds” nie chcą dopuścić do sytuacji, w jakiej znalazł się chociażby Georginio Wijnaldum. Jak wiadomo, holenderski pomocnik opuścił Anfield na zasadzie wolnego transferu. Co to oznacza? Jak twierdzi „The Athletic”, Liverpool może zdecydować się na sprzedaż Hendersona w trwającym oknie.

Dominic King z „Daily Mail” dodaje, że na brak ofert Henderson najprawdopodobniej nie będzie musiał narzekać. Sytuację pomocnika bacznie obserwują Atletico oraz PSG.