Niejasna przyszłość Rhiana Brewstera

Nadal nie wiadomo, gdzie będzie występować Rhian Brewster podczas kampanii 2020/2021. Wydaje się, że Liverpool najchętniej wypożyczy zawodnika do innego klubu z Premier League. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, że Anglik może trafić do Sheffield United na zasadzie definitywnego transferu.

W trakcie rozgrywek 2019/2020, Brewster zaliczył bardzo udane wypożyczenie do Swansea. Choć 20-latek występował w zespole z Championship tylko przez pół roku, to napastnikowi udało się strzelić w lidze dziesięć goli. Swoją dobrą postawą, Brewster zaczął wzbudzać zainteresowanie klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, Rhian spędził okres przygotowawczy razem z pierwszym zespołem Liverpoolu. 20-latek zaliczył dwa udane występy w meczach ze Stuttgartem oraz Salzburgiem, zdobywając w tych spotkaniach łącznie trzy gole. Brewster pojawił się także w starciu o Tarczę Wspólnoty, wchodząc na murawę tuż przed serią jedenastek. Napastnik nie wykorzystał jednak rzutu karnego, który zadecydował o losach triumfu Arsenalu.

Brak decyzji

Mimo dobrej gry w zeszłym sezonie, Rhian Brewster nie może raczej liczyć na regularną grę w Liverpoolu. W związku z tym, Anglik najprawdopodobniej uda się na wypożyczenie. Jak twierdzi James Pearce z „The Athletic”, klub cały czas nie podjął ostatecznej decyzji i rozważa trzy opcje, czyli – pozostanie piłkarza w zespole, wypożyczenie oraz sprzedaż.

Według ostatnich doniesień mediów, największe zainteresowanie snajperem wykazuje Sheffield United. Obie strony prowadzą rozmowy w sprawie przeprowadzki Brewstera. Choć początkowo wydawało się, że w grę wchodzi tylko wypożyczenie, to nie można wykluczyć, iż Brewster trafi do „The Blades” na zasadzie definitywnego transferu. Według wspomnianego źródła, Liverpool oczekuje 25 milionów funtów oraz chce zawrzeć opcję odkupu piłkarza.

 

Komentarze

komentarzy