Niemcy – Dania – data, godzina, transmisja

W drugim meczu 1/8 finału Niemcy zagrają z Duńczykami. Kiedy mecz Niemcy – Dania? Gdzie oglądać transmisję? Spotkanie zostanie rozegrane 29 czerwca, punktualnie o godzinie 21:00.

Informacje i statystyki przed meczem Niemcy – Dania

Obie reprezentacje nie mogą być zadowolone z przebiegu fazy grupowej Euro 2024. Niemcy rozpoczęli turniej od imponującego zwycięstwa 5:1 ze Szkotami, a później 2:0 rozprawili się z Węgrami. Tak dobrze, by nie użyć mocniejszych słów, nie było już w ostatnim meczu fazy grupowej, w którym podopieczni Juliana Nagelsmanna zaledwie zremisowali 1:1 ze Szwajcarami. Duńczycy na Euro 2024 jeszcze nie wygrali. „Gang Olsena” remisował zarówno ze Słowenią, Anglią, jak i Serbią. Trzy punkty dały jednak wyjście i co ciekawe, nie z trzeciego, a z drugiego miejsca – za plecami Anglików.

Historia bezpośrednich meczów Niemców z Duńczykami rozpoczęła się już w 1986 roku. Oczywiście nie ma co przypominać zamierzchłych czasów, ale warto zerknąć na pojedynki tych reprezentacji w XXI wieku. Konkretnie mowa o pięciu spotkaniach, z których po jednym wygrali Niemcy i Duńczycy, a aż trzykrotnie padał remis. Czyżby szykował się kolejny zacięty mecz w walce o ćwierćfinał Euro 2024? Warto też sprawdzić wynik ostatniego bezpośredniego meczu – i tutaj – oczywiście padł remis. Niemcy zremisowali z Danią 1:1 w towarzyskim starciu w 2021 roku.

Moim zdaniem w meczu Niemcy – Dania nie zobaczymy wielu goli. Typuje under 2,5 bramki. Jeżeli miałbym obstawiać kto wygra, to Niemcy są naturalnie silniejszą ekipą i powinni wejść do ćwierćfinału. Dania potrafi się jednak bronić. Kto wie, czy nie będzie konieczna dogrywka lub rzuty karne. Zobacz też obszerne analizy i statystyki przed meczem Niemcy – Dania.

Kiedy i o której grają Niemcy – Dania?

Ten mecz 1/8 finału odbędzie się 29 czerwca o godzinie 21:00.

Gdzie odbędzie się mecz Niemcy – Dania?

Na Signal Iduna Park w Dortmundzie.

Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z meczu Niemcy – Dania?

Spotkanie będzie można obejrzeć na TVP 1 oraz TVP Sport.

Kto będzie sędzią Niemcy – Dania?

Arbitrem meczu będzie Anglik, Michael Oliver.

Kto skomentuje mecz Niemcy – Dania?

Za mikrofonem zasiądą Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.