Niemcy–Dania. Cel: zachwycić kibiców i zwyciężyć

Swoje zrobili Hiszpanie – czas zatem, aby kolejny krok w kierunku półfinału wykonali również pozostali faworyci do medali. W gronie tym znajdują się z pewnością Niemcy, którzy w swoim drugim spotkaniu na Euro U-21 zmierzą się z Duńczykami.

Po pierwszej serii spotkań między Duńczykami a Niemcami można postawić jeden wspólny mianownik – żaden z zespołów nie porwał kibiców swoją grą. Nasi zachodni sąsiedzi postawili jednak na futbol wyrachowany, dokładny i konsekwentny, który przyniósł określone korzyści, jakimi było z pewnością w pełni zasłużone zwycięstwo 2:0 z Czechami.

Duńczycy natomiast, mimo że do 54. minuty zdołali bronić się przed startą gola, dali się stłamsić reprezentacji Włoch, o czym świadczyć może choćby fakt, iż w tym spotkaniu oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę rywali. Porażka 0:2 stawia ich niejako pod ścianą. W perspektywie mają bowiem pojedynek z Niemcami, który będzie tak samo, a być może jeszcze bardziej wymagający od tego, który w niedzielę stoczyli przeciwko Włochom.

Optymizmu Duńczykom na pewno nie dodaje fakt, iż jednym z piłkarzy, który w pierwszej serii spotkań udowodnił, że jest w stanie w pojedynkę „zrobić różnicę” na murawie, okazał się Serge Gnabry. A trzeba przyznać, że oprócz niego reprezentacja Niemiec ma w swoich szeregach jeszcze kilku innych świetnych grajków, takich jak Max Meyer, Davie Selke czy Mahmoud Dahoud. Kadra duńska w większości opiera się zaś na zdolnych ligowcach, z niewielką domieszką piłkarzy występujących na co dzień w innych europejskich ligach.

W skandynawskiej ekipie brakuje głośnego nazwiska – zawodnika, który poprowadziłby resztę za sobą. Fakt, futbol jest sportem zespołowym, a mecze wygrywa drużyna, nie indywidualności. Ale niedobór gwiazd w składzie może okazać się właśnie tym detalem, który zadecyduje o tym, że Duńczycy pożegnają się z nadziejami na awans do półfinału. No, chyba że komuś uda się zabłysnąć – choćby Andrew Hjulsagerowi, który w swoim pierwszym meczu na Euro U-21 zagrał całkiem nieźle i zdołał wyróżnić się na tle przeciętnie grających kolegów z zespołu.

forBET – Zarejestruj się z kodem EURO21, wpłać 100zł, a na Twoim koncie pojawi się 250zł!

Komentarze

komentarzy