Niepewna przyszłość Antonio Conte: Nie jestem przekonany, czy będę trenerem Interu

Z mieszanymi uczuciami sympatycy Interu mogą podsumować sezon 2019/2020. Z jednej strony klub w końcu nawiązał walkę z Juventusem, kończąc ligowe zmagania tuż za zespołem „Starej Damy”. Z drugiej natomiast, mediolańska drużyna miała spore szanse, by sięgnąć po Scudetto. Dodatkowo, Inter przegrał finał Ligi Europy z Sevillą. Na temat swojej przyszłości wypowiedział się Antonio Conte. Słowa szkoleniowca mogą wprowadzić niepokój wśród kibiców.

Antonio Conte z pewnością nie należy do tych trenerów, którzy łatwo ulegają naciskom zarządu klubu. Włoch niejednokrotnie popadał w konflikty z przedstawicielami zespołów, w których pracował. Pierwsze sygnały zgrzytów Conte w Interze pojawiły się już w trakcie sezonu 2019/2020. W pewnym momencie sugerowano, iż Antonio rzeczywiście może opuścić Mediolan.

Wielka niewiadoma

Po porażce z Sevillą, Antonio Conte w rozmowie ze Sky Sport wypowiedział się na temat swojej przyszłości – Spotkam się z klubem w przyszłym tygodniu. Wtedy podejmiemy konkretną decyzję. Nie jestem pewien, czy będę trenerem Interu. Wspólnie o tym przesądzimy. Być może Inter zacznie planować przyszłość beze mnie.

Główny faworyt

Według informacji Fabrizio Romano, gdy Inter razem z Conte postanowią, by zakończyć współpracę, faworytem do objęcia roli nowego szkoleniowca jest Massimiliano Allegri. Włoski trener nadal pozostaje bez pracy po tym, jak zakończył swoją przygodę z Juventusem.