Niepewna przyszłość Mateusza Klicha w Leeds!

Od czterech lat Mateusz Klich nieprzerwanie występuje w Leeds. Niewykluczone, że pobyt 32-latka w drużynie z Elland Road powoli dobiega końca. Reprezentant Polski chce regularnie występować na boisku, by wywalczyć sobie miejsce w kadrze na mistrzostwa świata w Katarze. Tymczasem szkoleniowiec Leeds – Jesse Marsch nie może zapewnić Polakowi wystarczającej liczby minut.

W czasach pracy Marcelo Bielsy w Leeds, Mateusz Klich był bardzo ważnym ogniwem zespołu. Sytuacja nie uległa drastycznej zmianie, gdy drużynę przejął Jesse Marsch. W letnim oknie transferowym Leeds jest jednak bardzo aktywne i sprowadziło takich graczy jak Marc Roca czy Tyler Adams.

Klich opuści Leeds?

Wpływa to na pozycję Mateusza Klicha w zespole, który nie dostał chociażby minut w ostatnim sparingu poprzedzającym start sezonu. Sytuację Polaka skomentował Jesse Marsch – Bardzo lubię Mateusza, a jego mentalność jest świetna. On, co zrozumiałe, chce pojechać na mistrzostwa świata. Dla wielu graczy, w tym także jego, to ważne cztery lub pięć miesięcy. Chciałbym mieć Mateusza w swojej drużynie, ale zobaczymy, co się wydarzy.

Komentarze

komentarzy