Niesamowite emocje w Championship. Derby County z utrzymaniem!

Ostatnia kolejka Championship wzbudzała ogromne zainteresowanie. Wszystko za sprawą walki o utrzymanie na zapleczu angielskiej ekstraklasy. O to walczyły trzy ekipy – Derby, Rotherham oraz Sheffield Wednesday. Ostatecznie z dalszej gry w Championship może cieszyć się zespół Wayne’a Rooneya.

Wiele emocji dostarczyła walka o utrzymanie w ostatniej kolejce. Przez większość czasu na bezpiecznym miejscu była ekipa Rotherham, która do 88. minuty spotkania prowadziła z Cardiff 1:0. Do siatki trafił jednak Marlon Pack, który ustalił wynik potyczki na 1:1, a Rotherham tym samym straciło upragnioną pozycję.

Derby z utrzymaniem

W bezpośrednim meczu o utrzymanie walczyli piłkarze Derby County z Sheffield Wednesday. Gdy w 52. minucie gola na 2:1 strzelił Roberts, wydawało się, że podopiecznym Wayne’a Rooneya nic już nie grozi. Dwie szybkie bramki rywali sprawiły jednak, że to Derby znajdowało się na pozycji oznaczającej spadek.

W 78. minucie rzut karny otrzymały „Barany”, a drugiego gola w meczu zanotował Waghorn. Tym sposobem Derby County razem z Kamilem Jóźwiakiem i wracającym do treningów Krystianem Bielikiem będą grać w Championship podczas sezonu 2021/2022.