Niesamowite statystyki Edouarda Mendy’ego w Lidze Mistrzów!

Chelsea ma za sobą pierwszy mecz rozgrywany w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Thomasa Tuchela pokonali na własnym obiekcie Lille 2:0. Dla Edouarda Mendy’ego był to 14. mecz z czystym kontem w tych prestiżowych rozgrywkach. Wynik robi wrażenie, gdyż Senegalczyk rozegrał 18 spotkań w LM. Żaden inny golkiper nie może pochwalić się lepszą średnią.

Transfer Edouarda Mendy’ego do Chelsea wzbudził pewne zaskoczenie. Senegalczyk nie był najgorętszym nazwiskiem na rynku, a jego doświadczenie opierało się na dwóch sezonach w Ligue 2 oraz dwóch kampaniach w Ligue 1. Jeśli transfer rekomendował jednak sam Petr Cech, niewielu podważało ten ruch.

Świetne statystyki Mendy’ego

Po ponad dwóch latach nikt nie ma wątpliwości, że sprowadzenie senegalskiego golkipera było strzałem w dziesiątkę. 29-latek świetnie spisuje się na boiskach Premier League oraz Ligi Mistrzów. Imponującą wyglądają statystyki Senegalczyka w tych europejskich rozgrywkach. Edouard Mendy rozegrał 18 spotkań i czternastokrotnie zachowywał czyste konto. Łącznie stracił zaledwie cztery gole.

Co ciekawe, żaden inny bramkarz w historii Ligi Mistrzów, który zaliczył minimum pięć występów, nie może pochwalić się lepszą średnią czystych kont w LM. Czas pokaże, czy Senegalczyk poprawi ten wynik jeszcze w trwającej edycji.

Komentarze

komentarzy