Niesamowity wynik Roberta Lewandowskiego. Polak nie ma sobie równych!

Robert Lewandowski

W rywalizacji z Red Bull Salzburg, Robert Lewandowski po raz kolejny trafił do siatki w sezonie 2020/2021. Był to już 14. gol polskiego napastnika w trwającej kampanii. Biorąc pod uwagę także ubiegłe rozgrywki, wynik 32-latka jest niezwykle imponujący. Snajper „Bawarczyków” po prostu nie ma sobie równych.

O ile w Bundeslidze Lewandowski od początku sezonu nie zawodził, to w przypadku Ligi Mistrzów, część sympatyków była zdziwiona faktem, iż Polak nie strzelił bramki w dwóch pierwszych grupowych spotkaniach. Lewandowski przełamał się w trakcie wyjazdowego starcia z Salzburgiem, zdobywając dwie bramki. 31-latek dołożył także jedno trafienie w domowym spotkaniu przeciwko austriackiego ekipie.

Wybitny wynik Lewandowskiego

Od momentu startu sezonu 2019/2020, Lewandowski strzelił 69 goli w 60 występach. Co ciekawe, żaden inny piłkarz w tym czasie nie zdobył więcej bramek. Aż 18 trafień piłkarz Bayernu zanotował w meczach Ligi Mistrzów, rozgrywając w tych prestiżowych rozgrywkach 14 spotkań.

Cały czas pozostaje pewien niedosyt w związku z odwołaniem nagrody Złotej Piłki za rok 2020. Robert Lewandowski może jednak otrzymać inne, nieco mniej prestiżowe wyróżnienie. Polak znalazł się w ścisłym gronie nominowanych do The Best FIFA.

Komentarze

komentarzy