Niespodziewany powrót na ławkę trenerską Realu Madryt coraz bardziej możliwy?!

Florentino Perez
Florentino Perez

Cały czas nie poznaliśmy nazwiska nowego trenera Realu Madryt. W mediach przewinęło się wielu kandydatów. Dziennikarze łączyli z tą posadą m.in. Antonio Conte, Mauricio Pochettino czy Raula. Według ostatnich doniesień, poważnym faworytem do przejęcia zespół jest Carlo Ancelotti. Włoski szkoleniowiec prowadził Real w latach 2013-2015.

Wiemy już, jakie jest najważniejsze kryterium dotyczące wyboru nowego trenera „Królewskich”. Zarząd madryckiej ekipy chce postawić na człowieka, który może pochwalić się sporym doświadczeniem. CV Ancelottiego jest niezwykle imponujące. 61-latek pracował we wszystkich pięciu najsilniejszych ligach, trzykrotnie zdobywając puchar Ligi Mistrzów i wielokrotnie ciesząc się z tytułów mistrzowskich.

Wielki powrót?

Jak twierdzi MARCA, to Carlo Ancelotti jest aktualnie faworytem do objęcia posady trenera Realu Madryt. Tym samym włoski szkoleniowiec ma szansę wrócić do stolicy Hiszpanii po siedmiu latach. 61-latek prowadził ekipę „Królewskich” w latach 2013-2015, triumfując w Lidze Mistrzów, a także zdobywając Puchar Hiszpanii.

Everton zdaje sobie sprawę, iż Ancelotti może opuścić klub, dlatego zespół z Liverpoolu już rozgląda się za odpowiednim następcą.