Niespodziewany powrót? Ryan Babel łączony z przenosinami do Premier League!

Przez 3.5 roku występował w barwach „The Reds”. Ryan Babel, bo o nim właśnie mowa, może w dość niespodziewanym momencie powrócić do Premier League. Holenderski zawodnik jest łączony z beniaminkiem angielskiej ekstraklasy. 

Kariera 32-latka po odejściu z Anfield była interesująca. Babel najpierw trafił na dwa lata do Bundesligi, następnie przez dwa sezony grał w Super Ligi. Po tym okresie przeniósł się na jeden rok do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kiedy wydawało się, że przygoda zawodnika z profesjonalną piłką dobiega końca, Ryan Babel powrócił do Europy, by grać w Deportivo de La Coruna.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

W Hiszpanii, ofensywny piłkarz nie zagościł na długo. Po sześciu miesiącach, Babel przeniósł się do Besiktasu. Ponowną przygodę zawodnika w Turcji można opisać w pozytywnych słowach. Babel przez pół roku wystąpił w 18 ligowych spotkaniach, strzelając pięć bramek oraz notując cztery asysty. Następny sezon 32-latka był jeszcze lepszy. Ryan Babel został kluczowym piłkarzem zespołu, wystąpił w 32. spotkaniach Super Lig, w których strzelił 13 bramek i dorzucił do tego sześć asyst.

Dobre występy w lidze spowodowały, że Ryan Babel regularnie może liczyć na występy w kadrze. Były piłkarz „The Reds” wystąpił m.in. w listopadowych meczach reprezentacji przeciwko Francji oraz Niemcom. Gra dla swojego kraju nie jest jednak największą niespodzianką. Według ostatnich doniesień holenderskich mediów, Ryan Babel po ośmiu latach może wrócić do Premier League.

Fulham szuka ratunku

Zawodnikiem zainteresowany jest zespół Claudio Ranieriego. Fulham poszukuje wzmocnień w ofensywie, a 32-latek to jedna z opcji. Co ciekawe, kontrakt piłkarza z tureckim zespołem wygasa pod koniec obecnego sezonu. Babel miałby zostać wypożyczony do Premier League, a po przygodzie w beniaminku, zostałby wolnym zawodnikiem.

Trudno aktualnie ocenić ewentualny ruch Fulham. Zespół z Craven Cottage ma na papierze całkiem ciekawych piłkarzy ofensywnych (Schurrle, Mitrovic, Vietto). Patrząc jednak na liczbę strzelonych bramek przez klub w obecnym sezonie Premier League, być może takie wzmocnienie siły ataku jest rozsądną opcją.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy